У США дозволили створювати пігулки за допомогою 3D-принтерів

Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США (FDA) вперше в історії схвалило таблетку, створену за допомогою 3D-принтера

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Русскую службу BBC".

Раніше FDA вже давало зелене світло на виробництво з використанням 3D-принтерів різних пристроїв і апаратів, які потрібні у медицині, зокрема протезів.

Новий препарат Spritam, створений за допомогою тривимірного друку, допомагає контролювати епілептичні судоми.

Aprecia Pharmaceuticals, яка створила таблетки, обіцяє розробити за допомогою сучасних технологій й інші лікарські препарати.

3D-таблетка розчиняється в організмі людини, так само як і інші ліки. Друк таблеток дозволяє підвищити точність дозування і створювати індивідуальні лікарські препарати з вмістом активної речовини до 1000 міліграмів. Нова технологія дозволить у майбутньому створювати персоніфіковані ліки "на замовлення", залежно від конкретних потреб пацієнта, замість єдиного дозування для всіх, впевнені експерти.

"Останні 50 років ми штампували таблетки на фабриках і потім розвозили їх по лікарнях. Вперше в історії ми можемо створювати ліки, не відходячи від пацієнтів", - говорить автор лекцій по фармацевтиці Університету Центрального Ланкаширу Мохамед альбедо Альнан.

Дозування ліків може змінюватися в залежності від потреб пацієнта простою маніпуляцією з принтером. У минулому, за словами Альнана, подібні ліки "під ключ" були дуже дорогі у виробництві.

В основі 3D-друку лежить принцип пошарового створення об'єкта. При створенні таблетки 3D-принтер використовує як "чорнила" лікарські речовини, які шар за шаром формують таблетку.

У медицині тривимірної печаткою вже користуються при створенні різних пристроїв, зокрема імплантатів для пацієнтів з різними травмами. Стоматологи раніше також вже застосовували нові технології для друку на 3D-принтері щелеп та зубних імплантів.

Більше новин світу читайте в рубриці Світ.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme