У Косово створили воєнний трибунал проти косоварів

Парламент Косова схвалив поправку до Конституції, яка засновує спеціальний суд з військових злочинів, скоєних етнічними албанцями під час війни в 1990-х роках

Трибунал відноситься до косовської судової системі, проте судові розгляди будуть проводитися за кордоном. За деякими даними, засідання проходитимуть в Нідерландах, повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.

Бійці нині розпущеної Армії звільнення Косова звинувачуються в різних злочинах. Серед іншого, їм ставиться в провину збір органів убитих сербських полонених.

США і Євросоюз чинили тиск на Косово у зв'язку з цими звинуваченнями.

Прем'єр-міністр країни Іса Мустафа визнав, що ця проблема потребує вирішення. "З'ясувати правду у зв'язку із звинуваченнями, що стосуються війни і післявоєнного періоду - це виклик, з яким нам доведеться зіткнутися", - сказав він.

У травні європейські судді в Косові засудили 11 бійців армії у зв'язку з їх роллю у військовому конфлікті. На лаву підсудних потрапив навіть колишній посол Косова в Албанії Сулейман Селімі.

Албанська частина населення підтримує учасників війни, що воювали на боці Армії звільнення Косова. Найбільш активні прихильники армії проводили в Приштині акції протесту проти створення трибуналу. Наприкінці минулого тижня на таку акцію вийшло кілька сотень колишніх бійців армії і їх прихильників. Багато з них тримали в руках портрети Сулеймана Селімі.

Косовські албанці воювали проти сербських військовослужбовців в кінці 1990-х; в ході конфлікту загинули більше 10 тисяч людей, сотні тисяч людей були змушені покинути свої будинки. Сили НАТО втрутилися в конфлікт, щоб зупинити кровопролиття, і почали бомбардування сербських позицій. З червня 1999 Косово управлялося за участю ООН. У 2008 році Косово оголосило про свою незалежність.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme