У Чехії помер легендарний фальшивомонетник нацистів

В Празі у віці 99 років помер останній учасник операції німецьких нацистів з масового виготовлення підроблених фунтів стерлінгів і доларів США - легендарний фальшивомонетник і колишній в'язень нацистських таборів Адольф Бургер

У Чехії помер легендарний фальшивомонетн…

Словацький єврей Адольф Бургер, будучи гравером, під час Другої світової війни почав друкувати фальшиві свідоцтва про хрещення для євреїв, яким загрожувала відправка в нацистські концтабори, повідомляє Depo.ua з посиланням на Російську службу BBC.

Тим, у кого були свідоцтва про хрещення, здійснене до початку Другої світової війни, вдалося уникнути ув'язнення в концтаборі.

Проте пізніше Адольфа Бургера викрили у виготовленні підроблених документів, і в серпні 1942 року він був заарештований разом з дружиною, після чого всю сім'ю відправили до концтабору в Освенцімі. У цьому ж році дружина Бургера була вбита в концтаборі.

Пізніше Бургера перевели в концтабір Заксенхаузен, який був розташований поруч з містом Оранієнбург в Німеччині. Він і ще близько 140 ув'язнених цього табору за розпорядженням керівництва нацистської Німеччини стали учасниками операції "Бернхард" з виготовлення фальшивих грошей - фунтів стерлінгів і американських доларів.

"Всі вони учасники операції повинні були бути євреями або хоча б наполовину євреями. Це логічно. Ті, хто знав такої секрет, не повинен був залишитися в живих", - розповів журналістам у 2007 році Адольф Бургер.

Після закінчення Другої світової війни Бургер виїхав до Праги, де і залишився жити.

У 1983 році Адольф Бургер написав книгу про операцію "Бернхард" і пов'язані з нею події. У 2007 році за мотивами книги австрійський режисер Штефан Рузовіцкі зняв фільм "Фальшивомонетники", який отримав нагороду американської кіноакадемії "Оскар" у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme