Стало відомо, де живе найдавніша цивілізація Землі

Міжнародний колектив біологів довів, що австралійські аборигени дійсно є представниками найдавнішої "цивілізації", безперервно існуючої на одному місці на Землі

Присвячене цьому дослідження опубліковано у журналі Nature, передає depo.ua з посиланням на видання The Telegraph.

Учені довели, що корінні австралійці і папуаси Нової Гвінеї схрещувалися з іншими стародавніми людьми, ймовірно, з денисівською людиною. Це призвело до появи у місцевих аборигенів до чотирьох відсотків генів цих людей, які згодом вимерли.

Зустріч денисівської людини і предків сучасних австралійських аборигенів сталася, швидше за все, на підступах до Сахул - суперматерика, який до останнього заледеніння поєднував сучасні Австралію, Нову Гвінею і Тасманію сухопутними перешийками. Це могло статися 50-72 тисячі років тому.

Учені відзначають, що в давнину існувала тільки одна хвиля міграції, що дала початок сучасним корінним австралійцям. До своїх висновків біологи прийшли, провівши секвенування генома зі зразків слини, взятої у 83 аборигенів Австралії і 25 папуасів.

Висновки учених узгоджуються з попередніми генетичними і археологічними дослідженнями. На відміну від первісного суспільства найдавнішою високорозвиненою цивілізацією недавно названа Індська, яка виникла вісім тисяч років тому і яка проіснувала понад чотири тисячі років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme