Про що Штайнмайєр говорив у ПАРЄ: Найголовніше

Міністр закордонних справ Німеччини вважає, що ПАРЄ має сприяти встановленню нового світопорядку, базованого на дотриманні права, а не на "праві сильного"

Про що Штайнмайєр говорив у ПАРЄ: Найгол…

Штайнмаєр: Новий світовий порядок має будуватися на праві, а не на силі

"Відповідь на питання, яким повинен бути новий світовий порядок, закладена у понятті  "правопорядок" , тобто світ, що укріпляється саме правом, а не правом сили", - сказав Штайнмаєр.

На його думку, одним з основоположних питань нового світового порядку є дотримання прав людини

"Ми не можемо обійти проблематику прав людини  - їх порушення надто часто не наслідок, а причина воєн та конфліктів . Для нас права людини-не універсальний інструмент для забезпечення миру, це скоріше його фундамент , на якому будується реальний світовий порядок.  Дотримання прав людини не суперечить балансу інтересів між державами, вони визначають одне одного.  Ми маємо озброїтись інструментами, що дозволять нам відслідковувати дотримання прав людини, це потрібно зробити негайно", - додав німецький урядовець.

В Європі не повинно бути ніяких "чорних дір" та "сірих зон"

Міністр закордонних спарав Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр вважає, що на європейському континенті не повинно бути ніяких "чорних дір" та "сірих зон"

"На нашому континенті, панове, не повинно бути ніяких чорних дір, ніяких сірих зон з точки зору спостережень за дотриманням прав людини", - сказав Штайнмайєр, маючи на увазі не лише Донбас, але й Придністров`я, Південну Осетію, Абхазію та інші зони конфлікту.

Він також повідомив, що наразі представники України, Франції, Німеччини та Росії продовжують роботу над планом вирішення конфлікту на Донбасі. 

Глава МЗС Німеччини переконаний, що "нормандський формат" має виробити політичне рішення щодо України. 

Штайнмаєр визнав провал системи захисту прав людини в Європі

В деяких куточках Європи цінності і стандарти Ради Європи, права людини, права держави зазнають значного тиску

"Це вже не окремо взяті випадки. Генсек вашої організації Ягланд кілька місяців тому оприлюднив свою щорічну доповідь присвячену правам людини в Європі, і це корисний але, на жаль, дуже непростий, проблемний документ, бо він відкриває структурні недопрацювання, які сприяють ерозії нашого спільного фундаменту -  Ради Європи. Наприклад, свобода висловлювань, свобода зібрань в деяких країнах-учасницях зазнає значного тиску. Критичний голос громадянського суспільства деколи стикається з залякуванням, дифамацією. Меншини часто не можуть захищати свої права. Критики і опозиціонери в деяких країнах  систематично піддаються огульним звинуваченням", -  сказав він. 

Вибори на Донбасі поки що неможливі

Станом на сьогодні в окремих районах Сходу України немає умов для проведення місцевих виборів

"Наразі ми не можемо говорити про проведення виборів. Але я вважаю, що в нас немає дієвої альтернативи Мінським угода,тому я як член уряду і як глава ОБСЄ працюю, щоб за всієї складності завдання реалізувати окремі пункти Мінських угод.  Це і забезпечення перемир’я і  стабілізація режиму припинення вогню", -  зазначив Штайнмайєр.

За його словами, ще складніше працювати над політичним пакетом – законами про особливий статус Донбасу, амністію для сепаратистів і законом про місцеві вибори.

"Я сподіваюся, що нам вдасться створити передумови, щоб цей закон був ухвалений, а потім треба буде забезпечити безпеку для виборів. Поки що про наявність цих умов не доводиться говори", - констатував глава МЗС Німеччини.

Нагадаємо, що Мінські угоди були підписані 12 лютого 2014 року. У них є й інші пункти, зокрема, вивід російських війсь з українського Донбасу і відновлення контролю Києва над всією ділянкою російсько-українського кордону. 

Повернення Росії в ПАРЄ залежить від неї самої

Міністр закордонних справ Німеччини Штайнмайєр вважає, що для того, щоб Росія повернулась в ПАРЄ, вона повинна змінити свою політику

Він підкреслив, що жодних перешкод для повернення Росії в організацію немає – якщо країна забажає виконувати правила ПАРЄ.

"Повернення Росії в ПАРЄ залежить від Росії", - зазначив Штайнмайєр.

Штайнмайєр про анексію Криму: Хто б міг це уявити у XXI cторіччі

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр досі занепокоєний анексією Криму Росією і запевняє, що його країна робить усе, щоб політично врегулювати ситуацію на Сході України

"Хто б міг собі уявити, що європейська країна у XXI сторіччі втратить частину свої території, що територіальний конфлікт повернеться у європейський порядок денний. Ми відгукнулися санкціями через анексію Криму і підтримування Росією конфлікту на Сході України. Ми на шляху політичного рішення для Сходу України як це в Мінських угодах", - зазначив Штайнмайєр.

Він додав, що ПАРЄ також має можливості допомогти Україні, сприяючи демократичним змінам.

Штайнмайєр у ПАСЄ почав з осуду Росії за анексію Криму

На початку своєї промови у Парламентській асамблеї Ради Європи міністр закордонних спарав Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр звернув увагу на незаконну анексію Криму Російською Федерацією

"Ми маємо підрив європейського правопорядку через незаконну анексію Криму Росією", - констатував голова МЗС Німеччини, повідомляє кореспондент Depo.ua.

Нагадаємо, що з весни 2014 року, коли Росія анексувала півострів, ЄС і США запровадили санкції проти неї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme