Що спільного між iPhone7 та антиросійськими санкціями

Між урядом США і компанією Apple є дещо спільне, окрім американської "прописки", - це спосіб просування своїх інтересів

Олексій Кафтан
Редактор відділу міжнародної політики "Ділової столиці"
Що спільного між iPhone7 та антиросійськ…

Візьмемо для наочності вчорашню презентацію "яблучників". Відверто кажучи, нічого проривного на ній не було. Настільки довгоочікуваний iPhone 7 і навіть флагманський iPhone 7 Plus ніяк не тягнуть на характеристику "вбивця конкурентів" і точно не заслуговують репутації "gamechanger" - змінює правила гри. У них немає нічого принципово нового. Вдвічі спритніший процесор? Так цим нікого не здивуєш, середній користувач збільшення швидкості може навіть не помітити, а "залізо" нового покоління від попереднього майже не відрізняється. Дві тильні камери "для більшої глибини знімків"? Теж не новина, Huawei у співпраці з Leica таку "трубу" вже півроку як продає. Відмова від стандартного порту-мініджек для навушників на користь пропрієтарного роз'єму? Так, знову ж таки, Sony-Ericsson ще десять років тому з цим експериментував. Офіційна водонепроникність? Її вперше продемонстрували ще на CeBIT-2002 ... Бездротові навушники? Взагалі смішно: трохи доопрацьований Bluetooth. Угоди з розробниками про збіжність популярних ігор на свій девайс - практика теж давня і вельми розповсюджена.

Та все ж не можна не визнати очевидного: це добре продається. А ще - що, до речі, набагато важливіше - визначає подальшу тенденцію. І всі інші - від конкурентів до піратів і виробників іграшок, будуть змушені її підтримати, щоб утриматися в тренді. Результат передбачуваний: зовнішня єдність при внутрішньому різноманітті. Смартфон - не обов'язково Айфон, але обов'язково - "прямокутник із закругленими кутами". Так чому б цей стандарт в перспективі не доповнити водонепроникністю і парою камер?

Уряд США робить абсолютно те ж саме. І "презентація", влаштована Вашингтоном на протязі останніх двох тижнів, - наочне тому підтвердження. За першим розширенням санкцій проти РФ від Мінфіну пішли: зрив "мюнхенського" формату, продовження санкцій ЄС, тиск по Сирії (зауважимо, що Туреччина - "підрядник" для США ще більш примхливий, ніж Nintendo для Apple, заявила про домовленість з Вашингтоном щодо взяття Ракки).

Далі - посилення санкцій від Мінторгу (наближення до поправки Джексона-Веніка, але тактично куди більш гнучке), позитивне рішення Комітету з прав людини ПАРЄ про невідновлення ураженої в правах великої сировинної супердержави. Оскільки у адміністрації Обами часу обмаль, то насиченість подіями до кінця року буде стрімко зростати: до стандартного вже "прямокутника" швиденько чіпляють нові фішечки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme