Сенатор МакКейн розкритикував угоду щодо Сирії: Ми це вже бачили в Україні

Відомий сенатор зі США Джон МакКейн різко розкритикував укладену днями мирну угоду щодо Сирії, нагадавши, що вона розв’язує руки Росії так, як це вже було в Україні

Виступаючи на Мюнхенській безпековій конференції останнього дня її роботи, МакКейн звернув увагу, що домовленість, яка має набути чинності наступного тижня, дозволяє силам режиму президента Сирії Башара аль-Асада за підтримки повітряних ударів Росії ще тиждень продовжувати наступ на Алеппо – найбільше місто Сирії, частину якого ще утримують сили опозиції, повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо свобода".

Ця домовленість «вимагає від опозиційних груп припинити бойові дії, але дозволяє Росії далі бомбардувати терористів – а вона наполягає, що до них належать усі, включно з цивільними», наголосив сенатор, що очолює комітет Сенату у справах силових структур.

«Якщо Росія чи режим Асада порушать домовленість, які будуть (для них) наслідки? Не бачу ніяких», – заявив МакКейн.

За його словами, президент Росії Володимир Путін не випадково пішов на цю домовленість саме зараз, коли в Алеппо супротивники Асада втрачають свої позиції під тиском спільного сирійсько-російського наступу.

«Ми вже бачили це кіно раніше в Україні: Росія тисне своєю воєнною перевагою, створює нові факти на місці, торгується навколо своїх заперечень усього і доставок гуманітарної допомоги, домовляється про таку угоду, що зафіксувала б її трофеї, а потім сама собі обирає, коли поновити бойові дії», – сказав сенатор.

Він назвав такі дії Росії «дипломатією на службі воєнної агресії» й додав: «це спрацьовує, бо ми це дозволяємо».

Путін не зацікавлений у тому, щоб стати партнером Заходу – він хоче підтримати режим Асада і «знову встановити Росію як велику потугу на Близькому Сході», а Сирію використати як «військове навчання з бойовими стрільбами», сказав МакКейн.

Крім того, сказав сенатор, президент Росії своїми діями хоче «загострити кризу з біженцями, розколоти НАТО і підірвати європейську єдність».

Домовленість, укладена в Мюнхені у п’ятницю, 12 лютого, передбачає припинення бойових дій у Сирії через тиждень, але вона не стосується двох угруповань, які переважно залічують до терористичних: екстремістського угруповання «Ісламська держава», а також пов’язаного з ісламістською мережею «Аль-Каїда» угруповання «Джабгат ан-Нусра» («Фронт перемоги»), яке воює на боці сирійської опозиції і проти Асада, і проти «Ісламської держави». Росія ж, яка втрутилася в Сирії у громадянську війну на боці влади президента Башара аль-Асада, слідом за цією владою називає «терористами» всіх супротивників Асада і, за даними з Сирії і за інформацією, яку оприлюднює саме Міністерство оборони Росії, значну більшість своїх повітряних ударів здійснює не по ісламістах, а по інших супротивниках сирійської влади.

Рік тому схожа ситуація була в Дебальцеві Донецької області, яке намагалися захопити спільні сили регулярної російської армії і збройних сепаратистів у той час, коли лідери чотирьох країн «нормандського формату» вели переговори про припинення вогню. Тоді Путін домігся відкласти початок припинення вогню на кілька днів, щоб за цей час таки захопити Дебальцеве; це не вдалося зробити до визначеного терміну, але спільні російсько-сепаратистські сили, всупереч домовленості, продовжили наступ і врешті все ж окупували це місто.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme