"Щоб не зробити Росію знову великою": У США назвали чотири причини підтримати Україну

У Сполучених Штатів Америки є щонайменше чотири причини підтримувати Україну у боротьби про російської агресії

Про це написав американський дипломат Річард Хаас у колонці під назвою We can't let Putin use force to make Russia great again (Ми не можемо дати Путіну використати силу, щоби зробити Росію знову великою) на сайті USA Today, передає Depo.ua.

Таким чином він відповів на слова Державного секретаря США Рекса Тіллерсона, який під час нещодавньої зустрічі з європейськими партнерами в Італії поставив питання: "Чому Україна має цікавити платників податків США?".

По-перше, російське вторгнення в Україну, у тому числі анексія Криму і агресія на Донбасі, порушує основний принцип міжнародних відносин - кордони між країнами не можуть бути змінені військовим шляхом.

"Це те, що Саддам Хусейн намагався зробити в Кувейті у 1990 році, і те, що гітлерівська Німеччина намагалася зробити до і під час Другої світової війни. Повага цього принципу є основою миру і порядку у світі", - написав Хаас.

Друга причина, на його думку, пов'язана безпосередньо з Росією. Путіну подобається за допомогою сили впливати на інші країни, будь то військовий-, кіберспосіб, чи залежність від російських нафти і газу.

"Важливо, не дозволити Путіну продовжити використовувати силу, щоб зробити Росію великою знову. Якщо він це зробить, він буде продовжувати втручатися, примушувати і заважати", - констатував дипломат.

По-третє, Україна свого часу відмовилася від ядерної зброї, в обмін на гарантії безпеки від США, Великої Британії і Росії.

"Але подальша втрата Криму посилає страшне повідомлення іншим лідерам: що відмова від ядерної зброї може бути небезпечною для політичної і територіальної цілісності. Як Ірак і Лівія були захоплені після того, як вони відмовилися від своїх ядерних програм", - зазначає автор.

А четверта причина, чому американці повинні підтримувати Україну, така:

"Відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року, Україна отримала гарантії безпеки. Запевнення виявилися порожніми словами. І кожного разу, коли США не дотримуватимуться свого слова, це заохочуватиме противників кинути виклик нам, або нашим друзям", - резюмував Річард Хаас.

Нагадаємо, що Тіллерсон поставив на саміті в Італії главам МЗС країн G7 питання: "Чому американські платники податків повинні турбуватися про Україну?".

Глава МЗС Франції Жан-Марк Еро у відповідь сказав: "Це в інтересах платників податків США, щоб Європа була захищеною та міцною політично і економічно... Ви не хочете слабку Європу, розбиту на шматки та немічну".

Представник Держдепу США Роберт Хаммонд згодом пояснив це питання, назвавши його "риторичним прийомом".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme