Російські окупанти хочуть перетворити Крим на офшор

У Держдумі РФ підготовлено пакет законопроектів про фактичне запровадження в окупованому Росією Криму офшорного режиму

Його автором виступив заступник голови комітету палати з міжнародних справ Олексій Чепа ("Справедлива Росія"), передає Depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Крім розширення податкових пільг, поправками запропоновано механізм створення в Криму трастів, які зможуть забезпечити інвесторам в півострів анонімність і дозволять не боятися санкцій.

За визнанням авторів проекту, поправки викликали зауваження у адміністрації президента РФ як такі, що суперечать угодам про розкриття бенефіціарів.

У проекті пропонується узаконити новий вид товариства з обмеженою відповідальністю – "Міжнародна компанія", а також ввести статті "Міжнародні трасти" (організація та передані їй іншими особами у власність трастові фонди) і "Сімейні фонди" (організація, створена для управління майном творця фонду, його сім'ї "чи інших вказаних ним конкретних осіб").

Згідно з поправками, на податковий облік ці три форми повинні вставати за місцем ефективного управління (реального розташування) - якщо воно знаходиться за межами РФ, то вони будуть визнаватися нерезидентами, тобто будуть виведені з-під фіскального контролю.

Трасти - ймовірно, найцікавіша частина новацій. Саме вони повинні забезпечити інвесторам в Крим анонімність.

Для роздачі пільг в діючий закон про кримську СЕЗ запропоновано ввести главу "Міжнародна транзитна зона" - це окремі ділянки території вільного порту зі спеціальним режимом ведення бізнесу. Втім, на тлі трастів податкові пільги не дуже вражають - в меншому обсязі вони вже є в СЕЗ. Згідно з поправками, доходи резидентів з джерел в Міжнародній транзитній зоні повністю звільняються від ПДВ, податків на прибуток і майно. За аналогією з "дикими" офшорами учасникам зони запропоновано оплачувати лише щорічний податковий збір в розмірі € 1,5 тис. Для доходів резидентів, отриманих на решті території РФ, запропоновані пільгові ставки: на дивіденди - 15%, за відсотками і роялті - 0% .

Ще автори закону хочуть дозволити в Криму і в Севастополі діяльність, неможливу на решті території РФ: іноземним банкам, страховим компаніям, пенсійним фондам і брокерським компаніям запропоновано дати можливість працювати без ліцензії (при її наявності в своїй державі). Крім того, передбачено спрощений порядок отримання російського громадянства для інвесторів, що вклали в облігації Криму і Севастополя від € 1 млн. Ще один бонус - виведення операцій в Міжнародній транзитній зоні з-під валютного контролю.

"Ми не офшор вводимо, а боремося з санкціями, які можуть загрожувати бізнесу, що працює в Криму", - заявив автор закону Олексій Чепа.

Нагадаємо, раніше про плани створити на території півострова офшорну зону заявлаля так звана влада Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme