Російські хакери атакують Макрона: Війна знову прийшла до Європи

І Європа або врешті виграє її, або знову повернеться до ролі другорядного гравця у битві двох великих, як за часів холодної війни

Володимир Миленко
Журналіст Depo.ua
Російські хакери атакують Макрона: Війна…

Вчора штаб кандидата в президенти Франції Емануеля Макрона заявив про сотні, якщо не тисячі кібератак з боку Росії. Крім того, генсек партії "Вперед!" звинуватив Росію у замовних і брехливих матеріалах проти Макрона у підконтрольних Кремлю ЗМІ.

Те, що ці звинувачення мають під собою підставу, цілком очевидно. Якщо про кібератаки говорити предметно важко, то антимакронівські матеріали лежать у відкритому доступі, і кожен бажаючий може пересвідчитися, як російська пропагандистська машина працює проти цього французького політика. Політика, який наразі є, згідно із соціологічними опитуваннями, найреальнішим претендентом на президентське крісло у Франції. Політика, який єдиний із фаворитів президентських перегонів не говорив відверто колабораціоністських речей.

Зрозуміло, що Макрон як майбутній президент Франції Кремль абсолютно не влаштовує. Франсуа Фійон, який вже розсипається в компліментах перед Росією, а ще краще "криголам" Марін Ле Пен, яку Росія хоче використати для остаточного зруйнування ЄС – ось хто потрібен Путіну в Єлисейському палаці. І заради цього кремлівський карлик, як показує новітня історія, готовий піти на все.

Але кібератаки на Макрона – це не напад на ресурси Демократичної партії США. США десь далеко, за океаном, і за великим рахунком Європі немає особливого діла до її проблем. Так само, як і до проблем України – чи то з Кримом, чи то з Донбасом. В Європі є купа своїх проблем, бізнес-інтересів – і частина з них звісно ж зав'язані на Росії. І заради цих інтересів Європа готова (ми за три роки війни це не раз бачили) переступити через чужі проблеми. В цьому, до речі, немає нічого нового – в часи "холодної війни" європейці так само ігнорували заклики адміністрації Рональда Рейгана і підписували контракти з "імперією зла" на поставки до СРСР труб великого діаметру. (Щоб потім самим же сісти на російську – тоді ще радянську – газову голку.)

Але тепер ситуація змінюється. Бо війна постукала у європейські двері. Франція – один із оплотів об'єднаної Європи. Можливо, не номер один, але точно номер два. І від ситуації у Франції, від результатів виборів, від персони нового очільника країни залежатиме дуже багато не тільки в самій країні, а і в Євросоюзі в цілому. Це чудово розуміють в Кремлі, це так само усвідомлюють в самій Європі. І тепер, коли Путін вирішив воювати з Європою напряму – вона вже не зможе відсидітися в окопах, як під час Першої світової. Треба приймати виклик. Або здатися на милість переможця – як та ж Франція 1940 року (див. фото).

До речі, про історію. Друга світова війна стала світовою не тоді, коли агресор напав на східноєвропейського сусіда (досить прозорий натяк на російсько-українську війну, чи не так?) – а коли він розпочав бойові дії проти Франції. Зараз ми бачимо те саме. Тому коли факт російських кібератак на головного фаворита французьких виборів буде визнано офіційно, а його буде визнано – в Європі, власне, у світі розпочнеться зовсім інша історія.

І в цій історії Україні вже не треба буде щось пояснювати і доводити Європі. Бо це буде війна не тільки за наше, а і за її виживання. Ні, звісно ж, Євросоюз не буде захоплений чи окупований російськими "вєжлівими чєловєчками" – але повернення у результаті гіпотетичної поразки до статусу другорядного члена світової спільноти, до об'єкта геополітичних розбірок між Росією та США стане для об'єднаної Європи не менш болючим, ніж гітлерівська окупація 70 з хвостиком років тому.

Війна прийшла у Європу. Європейцям треба це максимально швидко усвідомити і максимально жорстко відреагувати. Історія попередньої світової війни вже продемонструвала, що агресор розуміє тільки силу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme