Психолог розповіла, хто щасливіший: одружені чи самотні люди

Загальноприйняте твердження про те, що одружені люди щасливіші за самотніх, не відповідає дійсності

"Чи доводилося вам чути про те, що після весілля люди стають більш щасливими, здоровими, менш егоїстичними та ізольованими від суспільства? Мені – так. Деякий час я навіть вірила в це, незважаючи на те, що все життя була одна і мені це подобалося. Я просто вважала себе винятком", - пише психолог Белла ДеПауло для The Washington Post, передає depo.ua.

Вона розповідає, що в певний момент стала не просто жити вільним життям, але і зайнялася його вивченням, знайшла реальні результати досліджень про щастя, і вони її вразили.

"Насправді дослідження показують, що загальноприйнята "народна мудрість" щодо самотніх людей вкрай далека від реальності. Наприклад, переконання в тому, що самотні люди ізольовані, що у них "нікого немає", є настільки поширеним, що це відбилося навіть у самому терміні: ми говоримо "самотній", а не "вільний", - зазначає автор.

Тим не менш, самотні люди більш активно підтримують, провідують і спілкуються зі своїми батьками, а також братами і сестрами, ніж ті, хто перебуває або перебував у шлюбі. За словами автора, у них більше друзів, вони охоче спілкуються з сусідами.

"Вважається, що самотні люди зациклені на собі, але дослідження доводять протилежне: коли старі батьки потребують допомоги, набагато ймовірніше, що їм допоможуть ті діти, які самотні. Це справедливо для всіх незалежно від статі та кольору шкіри", - пише ДеПауло.

Вона також звертає увагу на те, що медіа часто виносять у заголовки щось на зразок "Згідно з останніми даними, одружені люди щасливіші за самотніх". У текстах ж мається на увазі або навіть відкрито говориться, що самотні люди стали б щасливішими, якби знайшли собі пару. Але ці дослідження включають тільки тих, хто перебуває у шлюбі на даний момент - а багато хто розлучається (з чого можна зробити висновок, що шлюб не зробив їх щасливішими). Захищати шлюби, не беручи до уваги цієї статистики – все одно, що радити всім, організовувати стартапи, апелюючи виключно до даних про компанії, які втрималися на плаву.

"Майже ніхто не порівнює успіхи всіх людей, коли-небудь перебували в шлюбі (включаючи розлучених) з успіхами людей, завжди залишалися самотніми. Але якщо б таке гіпотетичне дослідження показало, що одружені люди і справді в середньому щасливішими, навіть це не виправдало б твердження, що самотні люди зможуть стати щасливими, тільки одружившись", - говорить автор.

"Шлюб – це вибір. Те, що підходить людям, які щасливі у шлюбі, може не підійти іншим, які можуть вести повноцінне життя, залишаючись самотніми. Якщо б мене угодами або соромом переконали вийти заміж, я явно не стала б щасливішою, ані здоровішою. І навряд чи я прожила б довше – але от життя це, напевно, здалося б мені вічністю", - зізнається ДеПауло.

"У прагненні оголосити одружених переможцями в боротьбі за життєвий успіх люди забувають про всіх сфери, де самотні показують кращий результат. Наприклад, самотні люди найчастіше вибирають роботу за покликанням. Вони також більше цінують розвиток і самостійність. Крім того, саме ці люди майже ніколи не відчувають себе самотніми", - перераховує автор.

"Я не кажу, що самотність – це однозначно правильний вибір, - підкреслює автор. - Хтось краще почуває себе в шлюбі, але є і люди, для яких самотнє життя відкриває куди більше можливостей. Надворі ХХІ століття. Ми не зобов'язані жити під копірку".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme