Правозахисникам не подобається, що з тероризмом борються смертними вироками

Кількість країн, що використовували смертну кару для вирішення реальних або потенційних загроз державній безпеці, пов’язаних із тероризмом, злочинністю або внутрішньою нестабільністю, "тривожно зросла" у 2014 році

Правозахисникам не подобається, що з тер…

Про це заявила міжнародні правозахисна організація Amnesty International, публікуючи свій щорічний огляд застосування смертної кари у всьому світі, передає depo.ua.

Кількість смертних вироків, зафіксованих у 2014 році, виросла майже на 500 у порівнянні з 2013 роком, в основному через загострення у Єгипті та Нігерії, включаючи масові вироки в обох країнах, що були здійснені в умовах внутрішніх конфліктів та політичної нестабільності.

Але у 2014 році були і хороші новини - було зафіксовано менше виконаних страт у порівнянні з попереднім роком і кілька країн зробили позитивні кроки в напрямку скасування смертної кари, відзначають в організації.

Тривожна тенденція держав використовувати смертну кару для боротьби з загрозами державній безпеці була помітна у всьому світі, зокрема у Китаї, Пакистані, Ірані та Іраці, де страчують людей, обвинувачених у "тероризмі".

Пакистан відновив смертну кару після жахливого нападу талібів на школу в Пешаварі. Семеро людей були страчені у грудні, і влада заявила, що засудить до смерті ще сотні засуджених за звинуваченнями, пов'язаними з "тероризмом". У 2015 році страти продовжувались з високим темпом.

"У Китаї влада зробила застосування смертної кари каральним інструментом у кампанії "Сильний удар" проти заворушень у Синьцзян-Уйгурському автономному районі. Протягом року влада стратила щонайменше 21 особу, засуджену за окремі напади, зокрема три людини були засуджені до смерті на стадіоні перед тисячами глядачів", - йдеться у звіті.

У таких країнах, як Північна Корея, Іран і Саудівська Аравія, уряди продовжують застосовувати смертну кару в якості інструменту придушення політичного інакомислення, відзначають в Amnesty International.

Інші країни використовували страти у таких же сумнівних спробах побороти злочинність. Йорданія перервала восьмирічний мораторій у грудні, засудивши до смерті одинадцять обвинувачених у вбивствах, заявивши, що цей крок покладе кінець сплеску насильницьких злочинів.

У 2014 році було зафіксовано різке зростання кількості смертних вироків у порівнянні з попереднім роком - принаймні 2466 у порівнянні з 1925, що більше ніж на чверть. Це сталося багато у чому через події у Нігерії та Єгипті, де до смерті були засуджені сотні людей.

У Нігерії було зафіксовано винесення 659 смертних вироків у 2014 році, що більше ніж на 500 у порівнянні з 141 у 2013 році. Військові суди за окремими справами винесли смертні вироки 70 солдатам. Вони були визнані винними у заколоті під час збройного конфлікту з "Боко Харам".

У Єгипті суди винесли принаймні 509 смертних вироків протягом 2014 року, що більше ніж на 400, ніж зафіксовано у попередньому році. Це число включає масові смертні вироки щодо 37 осіб у квітні і 183 чоловік у червні, винесені після масових несправедливих процесів.

Серед методів страт у 2014 році використовувались обезглавлювання, повішення, смертельна ін'єкція і розстріл. Публічні страти проводилися в Ірані та Саудівській Аравії.

Люди засуджувалися до смертної кари за цілий ряд злочинів, не пов'язаних із убивствами, включаючи грабежі, злочини, пов'язані з наркотиками, економічні злочини, а також навіть за "подружню зраду", "богохульство" та "чаклунство", які не мають вважатися злочинами взагалі. Багато країн використовували надто широкі формулювання політичних "злочинів" для засудження до смерті реальних і гаданих дисидентів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme