Польща вимагає екстрадиції зі США 98-річного українця, підозрюваного у вбивстві поляків

Інститут національної пам'яті Польщі (IPN) звернеться до США з проханням про екстрадицію 98-річного громадянина США українського походження Майкла Каркоця, підозрюваного у скоєнні злочинів на території нинішньої Польщі в 1944 році

Про це йдеться у повідомленні IPN, передає Depo.ua.

"13 березня 2017 року прокурор відділу переслідування злочинів проти польського народу IPN в Любліні у рамках здійснюваного слідства направив до районного суду Люблін-Захід, ІІІ Карний відділ, подання про тимчасовий арешт Майкла К.", - йдеться в повідомленні IPN.

Майкл (Михайло) Каркоць

Зазначається, що Майкл Каркоць є громадянином США і перебуває на території цієї країни.

"З цією метою прокурор відділу переслідування злочинів проти польського народу IPN в Любліні має намір звернутися до органів правосуддя США про екстрадицію до Польщі підозрюваного, який перебуває на території цієї країни", - йдеться у повідомленні.

Він підозрюється у злочинах проти людяності, що є одночасно і воєнним злочином. Зокрема, у липні 1944 року він як командир підрозділу Українського легіону самооборони віддав наказ вбити жителів сіл Хланюв, Колонія Хланюв і Колонія Владиславін, в результаті чого загинули 44 особи. Крім того, він підозрюється в участі придушення Варшавського повстання у серпні 1944 року.

У 1995 році Майкл Каркоць опублікував мемуари українською мовою, де зазначав, що був серед засновників Українського легіону самооборони і служив командиром роти у підрозділі, який отримував накази від СС. Ці мемуари були доступними, зокрема, у Бібліотеці Конгресу США.

Ізраїльський щоденник "Haaretz" повідомив, що американське агентство "Associated Press" розповіло про 98-річного чоловіка Майкла Каркоця. Кримінальне провадження проти чоловіка розпочали у 2013 році після того, як агентство з'ясувало, що під час Другої світової війни він командував підрозділом солдатів, які були на німецькій службі. Тоді його звали Михайло Каркоць. Його підрозділ нібито підпалював будинки, у яких збирали мешканців сіл, зокрема жінок та дітей. У 2015 році Німеччина відмовилася проводити власне розслідування у цій справ через поганий стан здоров'я чоловіка.

Родина Майкла (Михайла) Каркоця заперечує, що він вчиняв воєнні злочини. Один із його синів – Андрій – відмовився коментувати понеділкову заяву польської прокуратури. Він стверджує, що його батько ніколи не був у Польщі, а звинувачення, які висуває йому АР - це частина пропутінської кампанії, що поширює "неправдиві новини" ("fake news"). Родина вважає також звинувачення "обурливими і безпідставним наклепом".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme