"Повна" піррова перемога Путіна у Гаазі

Активні намагання уникнути виплати компенсацій за вкрадену компанію може принести Росії більше шкоди, ніж втрачених 50 мільярдів

Журналіст відділу «Світ»
"Повна" піррова перемога Путіна у Гаазі…

Окружний суд Гааги скасував рішення про виплату Росією компенсації в розмірі $ 50 млрд на користь екс-акціонерів “ЮКОСа”. Принаймні, так каже представник Росії, глава Міжнародного центру правового захисту Андрій Кондаков. І немає жодних причин йому не вірити.

“Наша скарга на рішення арбітражу в Гаазі повністю задоволена”, - сказав Кондаков. “Це — повна перемога”. А отут російський юрист явно злукавив. Повноти перемозі явно бракує.

По-перше, окружний суд Гааги не вирішив, що російська влада не крала ЮКОС в законних власників. Він просто констатував, що Міжнародна Постійна палата третейського суду в Гаазі не мала підстав розглядати скаргу колишніх акціонерів ЮКОСу, представлених в суді трьома їх фірмами, зареєстрованими на Кіпрі і острові Мен.

Тому виплата $ 50 млрд в якості компенсації за експропріацію компанії не може здійснюватись за рішенням цього суду. До речі, рішення окружного суду ніяк не впливає на вердикт Європейського суду з прав людини, який зобов'язав Росію виплатити тим же позивачам компенсацію в 1,86 млрд євро, а також 300 тис. євро судових витрат. Втім, це подробиці.

По-друге, перемога не є “повною”, оскільки рішення Окружного суду Гааги може бути оскаржено в апеляційній інстанції, а потім у Верховному суді Нідерландів. І, судячи з усього, Тім Осборн, глава компанії GML Ltd., якій належав контрольний пакет акцій ЮКОСа — зупинятись і визнавати “повну перемогу” Росії не збирається.

І, по-третє, навіть якщо Росія зуміє виграти всі апеляції, шкода від історії з ЮКОСом все рівно залишиться колосальна.

Бо переконавшись, що вкрадене Путіним поверненню — навіть через Гаазький арбітраж — не підлягає, жоден притомний бізнесмен гроші в Росію інвестувати не буде. З санкціями чи без, з війною чи миром на Донбасі та в Сирії, з нафтою по 40, 20 чи 120 доларів за барель.

Бо якщо інвестиція не приноситиме прибутку — то навіщо її робити, а якщо справа буде прибутковою — то її забере Путін чи хтось з його прихвоснів.

А потім російський суд скаже, що забрали — законно, а голландський скаже, що це не його підсудність. Такий от виходить російський бізнес — безвиграшний і безпощадний.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme