Париж: путінські купола закривають вид на Ейфелеву вежу

Сьогодні відбудеться відкриття Російського духовно-культурного центру у французькій столиці

Про це повідомляє  Depo.ua з посиланням на "Иносми.ру".

Париж: путінські купола закривають вид на Ейфелеву вежу - фото 1

 Однак головний ініціатор цього проекту - Путін- не відвідає цей захід через дипломатичну кризу між країнами через війну в Сирії і  погіршення відносин між Москвою і Заходом.

Історія цього будівництва така. Між Будинком інвалідів і Ейфелевою вежею скоро буде відкрито новий російський  духовно-культурний центр, що складається з початкової школи, виставкового простору, зони відпочинку і, найголовніше, кафедрального собору Святої Трійці. Храм височить на 37 метрів. Так. у  міському ландшафті Парижа з'явилися п'ять позолочених куполів в формі цибулин. Коли про це будівництво тільки починали говорити, колишній міністр культури Фредерік Міттеран (Frédéric Mitterrand) назвав храм Святим Володимиром.

Дійсно, російський президент так підтримував цей проект, що аж здійснював певний тиск, щоб отримати на нього дозвіл, і вклав в нього понад 170 мільйонів євро.

Але самого Путіна на відкритті центру не буде. Унаслідок погіршення дипломатичних відносин з Парижем через війну в Сирії був скасований запланований на середу візит російського президента до Франції. Це лише черговий поворот подій в рамках цього багатостраждального будівництва, розпочатого в 2007 році. У спробі відновити відносини з Москвою Ніколя Саркозі (Nicolas Sarkozy) дає дозвіл на продаж Росії території площею 4 тисячі квадратних метрів в одному з найпрестижніших районів французької столиці. Однак кандидатура обраного Москвою архітектора, іспанця російського походження Мануеля Нуньєс Яновського (Manuel Nunez Yanowsky) була відхилена Бертраном Деланое (Bertrand Delanoë), що займав у той час пост мера міста. "Чванлива пародія", - пояснює політик-соціаліст свою відмову. Між цибулинами і гігантським покриттям на даху, що символізує покров Богоматері, в міському ландшафті може пропасти Ейфелева вежа. Що було б абсолютно неприйнятно для французької влади.

Путін не відступає і робить ставку на французького архітектора, друга Росії, Жана-Мішеля Уїлмотт (Jean-Michel Wilmotte), який працював над реорганізацією московських околиць. У новому проекті робляться деякі хитрощі: висота куполів зменшується, позолота стає матовою, менш помітною, а стіни зроблені з бургундського каменю, типового матеріалу паризьких будівель. Стиль стає менш претензійною, за його основу береться Успенський собор в Москві. Мер Анн Ідальго (Anne Hidalgo) погоджується на проект, в тому числі тому, що московський патріархат, який користується меншим впливом у французькій столиці в порівнянні з константинопольським, змушений збирати свою паству в свого роду гаражі. За лаштунками працюють дипломати. Зрештою Франсуа Олланд поступається, але спочатку вимагає встановити по периметру систему, яка блокує можливі системи для шпигунства. Секретні служби дійсно попередили Єлисейський палац про можливість менш офіційних функцій російського культурного центру, розташованого в двох кроках від урядових будівель. Будівництво відновлюється, але виникає нова непередбачена перешкода.

Французьке правосуддя вирішує заарештувати проект в рамках виграного олігархом Михайлом Ходорковським у Москви процесу. Черговий силовий юридичний прийом. Рік тому суд дав остаточний дозвіл. Путін нарешті отримує свого "Святого Володимира" в самому серці Європи. Що поробиш, якщо відкриття відбудеться в один з найгірших моментів у взаєминах між Москвою і Заходом: неовізантійський стиль завоював паризькі горизонти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme