Обама придумав, як боротися зі зміною клімату

Президент США Барак Обама запропонував план "Чиста енергія", який передбачає радикальне зменшення викидів парникових газів американськими електростанціями майже на третину протягом наступних 15 років

Про це Обама заявив, виступаючи в Білому Домі, передає depo.ua з посиланням на Російську службу Бі-бі-сі.

"Я впевнений, що в світі немає більшої загрози, ніж ця", - заявив президент США.
Він назвав план "найбільшим і найважливішим кроком" в боротьбі зі зміною клімату.

Запропонований план передбачає зменшення викиду парникових газів на 32% до 2030 року порівняно з рівнем 2005 року.

Нові пропозиції приділяють особливу увагу заходам з розвитку альтернативної енергетики, в основному сонячної і вітрової.

"Ми - перше покоління, яке відчуло ефект кліматичних змін, і останнє покоління, яке може щось з цим зробити", - сказав американський президент.

На думку Обами, результат впровадження пропозицій може бути порівнянний зі сценарієм, в якому з доріг країни зникли б 166 млн автомобілів.

Однак противники цих ініціатив звинувачують президента США в тому, що він фактично оголосив війну вуглевидобувній промисловості, і мають намір боротися з запропонованим ним планом. Вже зараз кілька губернаторів заявили, що мають намір ігнорувати плани президентської адміністрації.

Президент Обама відповів на це: "Тактика залякування не спрацює".

Відповідно до пропозицій президента, кожен американський штат отримає свою квоту планованих скорочень парникових викидів і зобов'язати представити Федеральному агентству з захисту навколишнього середовища свої пропозиції щодо виконання цих нормативів.

Зіткнувшись з протидією на місцях, Білий дім заявив, що публікація плану є "відправною точкою для нової політики президента і його кабінету в галузі охорони навколишнього середовища".

Зазначимо, що вугілля досі забезпечує до третини енергетичних потреб Сполучених Штатів.

Нагадаємо, за розрахунками експертів, вже в найближче десятиліття сонячна енергетика стане комерційно рентабельною, а до 2050 року може замінити собою спалювання вуглеводних копалин.

Більше новин світу читайте в рубриці Світ. depo.ua.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme