Обама дав Путіну 14 днів

Президент США вговорив нового начальника Пентагону дати йому відстрочку на кілька тижнів. Картер погодився

Політичний оглядач
Обама дав Путіну 14 днів…

Нерішучість Барака Обами щодо збройного питання для України вже стає анекдотом. Його атакують не тільки «яструби»-республіканці, невдоволення висловлюють і самі демократи. З такими підходами Обами президентські вибори кандидат від цієї партії програє далеко до їхнього старту. А найбільш послідовний критик політики Білого дому Джон Маккейн в інтерв'ю каналу CBS вміло вбив черговий цвях у рейтинг демократів. «Мені соромно за свою країну, мені соромно за свого президента, мені соромно за самого себе, оскільки я не зміг зробити більше, щоб допомогти цим людям», - сказав він про Україну, пише ДС.

Дісталося від Маккейна і Меркель з Олландом. «Я вважаю, що німецький канцлер і президент Франції легітимізували перше за 70 років розчленування країни в Європі. Це ганьба», - заявив сенатор. З цією тезою важко не погодитися. «Нормандський формат» неповноцінний з самого початку, Франція і Німеччина нічого гарантувати не можуть, їхня гра дуже схожа на допомогу Путіну, а не на реальне вирішення проблеми. Продовження переговорів без залучення США та Великої Британії як гарантів нашого суверенітету за Будапештським протоколом - це мазохізм Києва, найстрашнішим підсумком чого вже стало оточення під Дебальцевим, яке в Берліні і Парижі викликало «глибоку стурбованість».

Певною мірою можна зрозуміти і Білий дім. Там заявляють, що від допомоги зброєю вони не відмовляються, але... Якщо Київ підписує угоди в «нормандському форматі», а потім просить зброю у Вашингтона, то така поведінка української влади навряд чи сподобається і Обамі, і його радникам. Франція і Німеччина не дадуть Україні навіть рожевого Маузера часів Першої світової. Показовий приклад: відмова Німеччини поставити Литві сучасні бронетранспортери Boxer. У Берліні явно бояться, що Вільнюс передасть цю техніку Україні, через що «милий Вольдемар» образиться.

Другий момент, який зупиняє Вашингтон - це події під Дебальцевим. Відступ українських силовиків, варто зауважити - відступ неорганізований, - призвів до того, що довелося залишити противнику багато зброї і техніки.

Американці не хочуть, щоб із їхніми «Джевелінами» через місяць-другий бігали терористи. Росії поразка українських силовиків під Дебальцевим була потрібна для демонстрації американцям саме цього нюансу: слабким зброю не дають. Якщо Обама знову пригальмував, значить, демонстрація його вразила. Звідси і заяви нового голови Пентагону Ештона Картера: мовляв, до своїх обов'язків тільки приступив, власну оцінку проблеми ще не підготував тощо. Скільки йому знадобиться часу для власної оцінки? Тиждень. Ще тиждень на вердикт Обами. Це за умови, що бойовики знову підуть у наступ. Якщо будуть локальні бої, то Картер зі своєю оцінкою не поспішатиме. Простіше кажучи, все може розтягнутися на тижні і місяці.

І останнє. Лідери західних країн вважають, що Путін зупиниться і знову все буде по-старому. Під шумок відмінять низку санкцій, Франція продасть «Містралі», Росію від SWIFT відключати не доведеться. Ми ж чудово розуміємо: треба готуватися до великої війни. З американською зброєю чи без неї. Бо, умовно кажучи, Путіну 9 травня необхідний парад. У якомусь «звільненому від бендерівців» великому місті України. Маріуполь, Харків. А до того часу він намагатиметься забезпечити локальні «нокаути». Як під Іловайськом чи Дебальцевим. Путін чудово розуміє, що кожен «котел» підриває віру українців у можливість припинення війни і максимально підвищує градус розчарування в суспільстві. І чим довше США і НАТО шукатимуть причини, щоб не дати Україні зброю, тим активніше Росія розхитуватиме владу в Києві.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme