Що Нуланд привезе для Гройсмана

Візит Вікторії Нуланд до Києва проходить поки без зайвої публічності. Врешті, так він може і закінчитись

Журналіст відділу «Світ»
Що Нуланд привезе для Гройсмана…

Як, до речі, і чимало інших міжнародних зустрічей заступника держсекретаря США. Ну хіба всім на радість випустять короткий прес-реліз — про “плідні переговори” стосовно “складних питань” - ну і з мантрою про “відданість демократичним реформам” і “неухильному виконанню мінських угод”.

Сказати щось визначене про ціль візиту зі скупого анонсу Держдепу практично неможливо. Від констатації того, що Нуланд їде, щоби “зустрітися з українськими урядовцями, лідерами політичних партій, членами Верховної Ради і представниками громадянського суспільства”, а також обговорити “низку двосторонніх і регіональних питань, зокрема реформи і втілення Мінських угод” - користі небагато.

Припустити, що головна ціль візиту — саме переговори про виконання Мінських домовленостей, було б нелогічно. Хоча б тому, що зараз і Україна, і Захід покладають великі надії на “озброєні поліцейські місії ОБСЄ” - і поки цей етап безплідних сподівань не завершився, вигадувати щось нове навряд чи будуть.

В разі, якби на кону була якась серйозна і принципово нова пропозиція від самі-знаєте-кого, до України їхав би Керрі, а не Нуланд, і говорив би він з очільником МЗС та президентом, а не з депутатами і громадськими активістами.

Тому логічною причиною візиту видається інша. Помічник держсекретаря прибуває до України, щоби познайомитись з новим урядом.

Востаннє Нуланд була в Україні в грудні минулого року, і з того часу політичний ландшафт помітно змінився. Хоча люди, звичайно, загалом і знайомі – але ролі тепер нові. І далеко не всі у своїх нових ролях розуміють, які саме акторські трюки вони можуть використовувати без шкоди для здоров'я, а від яких — варто утриматись.

Однією з найбільш ймовірних тем для подібної розмови може бути, наприклад, питання підняття цін на газ для населення

Бо коли прем'єр говорить стосовно підвищення цін одне, а його міністр палива й енергетики — дещо протилежне, але при тому вони мирно співіснують, з'являється природна підозра, що це вони в такий спосіб просто тестують реакцію як власного суспільства, так і закордонних донорів на свої гіпотетичні дії.

От візит Нуланд і стане такою реакцією — тільки не з боку представника МВФ, якого можна і скромно проігнорувати, а з боку високопоставленої представниці Держдепу, з якою цей фокус не пройде.

При тому ціни на газ — це тільки крапля в морі подібних проблем. Є ж іще й питання приватизації неефективних (принаймні, для бюджету) держпідприємств, можливість “вівісекції” Укрзалізниці, право на яку чи то отримав, чи то не отримав бравий рокер Бальчун, і ще чимало інших проблемок та проблем, без вирішення яких ніякого руху вперед немає — і бути не може.

Схоже, саме для того, аби надати імпульс цьому рухові — і розставити “червоні прапорці” у вигляді прямих заборон на використання улюблених популістських методик міністрами та очільником нового уряду, і витрачає свій час Вікторія Нуланд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme