Нуланд перенесла вибори на Донбасі на два роки

Путіну вкотре нагадали, що замінити вибори виставою — не вийде

Журналіст відділу «Світ»
Нуланд перенесла вибори на Донбасі на дв…

А реальні вибори цього року не відбудуться. А під дулами російських гармат — не відбудуться взагалі.

Для людей, які впевнені у тому, що світом править “закуліса”, зустрічі помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд з помічником президента Росії Сурковим — ідеальне підтвердження їхніх теорій. Ці двоє періодично збираються — то в Москві, то в якихось екзотичних закутках на кшталт міста “Піонєрскоє” що на Кенігсберщині, і про щось довго говорять.

Про факт їх зустрічі знають усі. Про результати цих зустрічей всі, зазвичай, можуть тільки здогадуватись. Можна було б припустити, що саме вони і є членами “таємного уряду планети”. Якби не той факт, що ні до чого значного і помітного ці зустрічі, принаймні дотепер, не призвели.

А якщо серйозно, то, схоже, ціль останнього візиту Нуланд до Москви і справді була така, як на то натякнула помічник держсеекретаря. І полягала вона в бажанні іще раз нагадати “другові Владіміру”, що як би туго не йшли справи з “демократичними виборами на Донбасі”, але швиденько зорганізувати і відіграти дешеву театральну постановку з аналогічною назвою — за взірцями, апробованими в Криму і на тому ж Донбасі, не вийде ніяк.

"Ми, як і ніхто інший в міжнародному співтоваристві, не визнаємо жодних результатів виборів на Донбасі, проведених поза Мінськими домовленостями" — заявила Нуланд, і це єдиний логічно значимий підсумок зустрічі. Все решту нею сказане — включно з можливістю зняття санкцій з Росії у випадку, якщо Путін одумається і угоди все-таки виконає — не більше, ніж неодноразово повторена ввічлива мовна фігура.

При тому наголос на проведенні виборів за мінськими домовленостями передбачає проведення виборів саме за українською процедурою, і в українському правовому полі. Про подробиці такого процесу дуже вдало саме сьогодні розповів заступник глави Центрвиборчкому Андрій Магера.

"Сьогодні не можна (провести вибори, - ред.). І через рік буде не можна. Думаю, процес буде розтягнутий більш, ніж на два роки. І це оптимістичний сценарій. Якщо дострокові вибори в Раду відбудуться через рік-півтора, звичайно ж, на окупованих територіях вони не пройдуть".

І це не зла воля “бандерівсько-фашистського прислужника” - а об'єктивна необхідність, потрібна для того, щоб дотримати вимоги українського законодавства.

"Не можна забувати, що на цих територіях вже два роки не функціонує державний реєстр виборців. А його перевірка і відновлення - це дуже серйозна і кропітка робота”, - зазначив Магера. Додавши, що після того можна буде зайнятись формуванням виборчих комісій і доступом українських ЗМІ. Паралельно з чим потрібне закриття кордону і роззброєння бойовиків. Всього-на-всього. А там — вже й до виборів недалечко.

Все це й займе два роки — якщо почнеться завтра. Ну, чи три — якщо почнеться за рік. І Вашингтон, судячи зі всього, підтримує такий неспішний графік, акцентуючи на тому, що саме вибори “за мінською процедурою” є єдиним легітимним виходом із ситуації. Виходом, до якого Кремль ще навіть не почав рухатись.

Звичайно, є ще й Європа, де фрау Меркель з месьє Олландом доведеться витримати непростий бій за збереження санкцій з Угорщиною, Австрією та й власним бізнесом, якщо на те пішло. Вступати в який, до речі, їм зовсім не хочеться. Але й вони достатньо дорослі щоб зрозуміти, що згода на фарс під назвою “вибори на Донбасі” не тільки не призведе до завершення путінських авантюр — а стимулюватиме Кремль на нові “подвиги”. Від яких, як не крути, всі довкола вже добряче втомились.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme