Навіщо Путіну "фільтраційні зони" на кордоні з Білоруссю

Директор ФСБ Росії Олександр Бортніков доручив встановити прикордонну зону в регіонах, які межують з Білоруссю  

Навіщо Путіну "фільтраційні зони" на кор…

Відповідні накази директора ФСБ опубліковані на порталі правової інформації. В них Прикордонній службі ФСБ РФ доручено "встановити місця та час для в'їзду (проходу) осіб і транспортних засобів в прикордонну зону", а також встановити попереджувальні знаки на в'їздах в прикордонну зону. Накази директора ФСБ датовані 29 грудня 2016 року і зареєстровані в Мін'юсті РФ 26 січня 2017 року.

Однак, Державний прикордонний комітет (ЦПК) Білорусі поки не має інформації про те, чи ставила російська сторона своїх білоруських колег до відома про намір встановити прикордонну зону в прилеглих до Білорусі Смоленській, Брянській і Псковській областях. Про це заявив ТАСС офіційний представник Держприкордонкомітету Білорусі Антон Бичковський. "На даний момент я не маю інформації про те, чи сповіщала російська сторона про своє рішення. Оскільки підрозділів прикордонної служби на російському напрямку у нас немає ", - зазначив офіційний представник прикордонного відомства.

Нагадаємо, що з 1995 року Білорусь і Росія формально є членами так званої Союзної держави.

Що все це означає? Depo.ua. опитало білоруських експертів.

Публіцист Северин Квятковський: "Введення прикордонного режиму має практичне значення для Росії тільки в разі, якщо вона планує почати повномасштабну економічну війну проти Білорусі. Економічна схема Лукашенко була дуже простою. Простіше кажучи, береш в Росії по три, продаєш на Захід по п'ять. Зараз, швидше за все, готується економічна блокада більшої чи меншої інтенсивності. Мета - примусити Білорусь грати за правилами Кремля. Зокрема, дозволити створення російських військових баз на території Білорусі. В свою чергу подібний тиск буде провокувати все більший розворот Білорусі в бік Заходу".

Публіцист Юрій Дубина: "На кордоні Росії з Білоруссю встановлена прикордонна зона, появу якої Москва пояснює створенням "необхідних умов охорони державного кордону РФ". Ще 4 вересня 2014 року Олександр Лукашенко підписав указ № 433, яким встановив прикордонну територію в межах адміністративно-територіальних одиниць, що примикають до державного кордону Республіки Білорусь з Російською Федерацією. Білорусів не пускають до Росії навіть з території Латвії. "Білорусів не пускати під будь-яким приводом", - такий неофіційний лейтмотив російських прикордонників. Ще 23 грудня понад 30 машин з білоруськими номерами намагалися перетнути латвійсько-російський кордон - всіх завернули. Відносини між Мінськом і Москвою стрімко загострюються. 9 січня Лукашенко підписав указ про безвізовий в'їзд в країну для громадян 80 держав, які в'їжджають в країну на термін до п'яти днів через Національний аеропорт в Мінську. Наказ набирає чинності 9 лютого. За дивним "збігом обставин" рішення про встановлення прикордонних зон з'явилося 1 лютого. А напередодні російські ЗМІ заговорили про бажання Кремля контролювати потоки іноземців, що в'їжджають в Білорусь. Хоча Москва і так контролює в'їзд "небажаних персон" в країну. Так, 1 лютого журналісту Громадського телебачення Донбасу Віталію Сизову наказано протягом 24 годин покинути Білорусь. Тільки в понеділок делегація офіційного Мінська повернулася з Москви, де пройшли невдалі переговори щодо ціни на газ. Сторони не хочуть поступатися один одному. В умовах, коли Кремль більше не може, а в Мінську не хочуть задовольнятися урізаним пайком за політичну лояльність, напруга буде тільки наростати. До тих пір, поки під тиском ланцюг не лопне. А ось де порветься, коли і за яких обставин, залишається тільки гадати".

В'ячеслав Сівчик, лідер руху солідарності "Разам": "Прикордонний контроль став несподіванкою для влади Білорусі. Росіяни протягом останніх років перевіряли документи на кордоні. Були неодноразові випадки, коли іноземних громадян, які їхали через Білорусь, не пускали в Росію. Білорусь як держава на ці випадки не реагувала. Чи зробить сьогоднішня влада РБ адекватні кроки для контролю білорусько-російського кордону - поки питання. Хотів би підкреслити, що кордон має бути і з білоруської сторони, щоб нейтралізувати небезпеку всяких "зелених чоловічків" і просування з Росії колон "їхтамнетов". Розпорядження Бортнікова збільшує кількість російських силовиків на кордоні. Збільшується і загроза зі Сходу".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme