На виборах у Грузії виграла Росія

На парламентських виборах у Грузії перемагає проросійська "Грузинська мрія", однак реформи, проведені екс-президентом Михайлом Саакашвілі, вже незворотні

На виборах у Грузії виграла Росія…

За підсумками виборів в Грузії, коротко:

- "Грузинська мрія" має всі шанси одноосібно сформувати більшість в парламенті.

- противники цієї партії, як в Грузії, так і за її межами, стали заручниками завищених очікувань, які не в останню чергу були спровоковані обнадійливою соціологією. Розчаровані в "Грузинській мрії" виборці до останнього моменту вагалися у своєму виборі, але, зрештою, не побачили достойної альтернативи і знову проголосували за чинну владу.

- для тих, хто сьогодні (особливо в Україні) зловтішається фіаско партії Саакашвілі, хочу повідомити, що приводів для радості мало. Це не Саакашвілі програв, це Росія виграла;

- за два роки в Грузії відбудуться президентські вибори, до яких опозиція прийде не в найкращій формі. Навіть в набагато гіршій, ніж була ще вчора. Ситуація складна, але не безнадійна. Зробити висновки, перегрупуватися, запропонувати нову якість політики, не спекулювати на темі "як добре було при Міші", творити нові смисли. Запит на таке є.

- радикальний "Альянс патріотів Грузії" балансує на межі 5%, але поки не дотягує. Це антиєвропейська, антинатівська, антитурецька і, буцімто, антиросійська партія - класична кремлівська "консерва". В парламенті вона погоди не зробить, але у них на язику буде те, що в "Грузинської мрії" буде в голові.

- втім, надмірно драматизувати ситуацію також не варто. Більшість реформ, започаткованих Саакашвілі, вже мають незворотній ефект. Демократичний і прозорий виборчий процес - зайве тому підтвердження. Однак звільнення політичних в'язнів не відбудеться.

- збережеться і проєвропейський зовнішній вектор. Однак різких антиросійських рухів не слід очікувати. Простий приклад - останні "вибори" в російську Думу відбулися також на окупованих територіях Південної Осетії та Абхазії. Однак офіційний Тбілісі так і не спромігся визнати незаконними вибори в Криму, на відміну від багатьох європейських країн. В цьому плані показовою буде позиція делегації поки що дійсного грузинського парламенту на осінній сесії ПАРЄ, яка розпочнеться вже з понеділка і де буде розглядатися можливість повернення російської делегації.

Джерело: Фейсбук/Олександр Черненко, народний депутат від БПП, екс-голова Комітету виборців України

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme