У Медведєва пророкують росіянам трирічну стагнацію

Невтішний прогноз на 2017-2019 роки приготувало Мінекономрозвитку для уряду і президента Росії

На Росії  на нараді з питань бюджету у прем'єра Дмитра Медведєва Мінекономіки представило три варіанти прогнозу для економічного розвитку - "базовий", "базовий +" і "цільовий", повідомляє depo.ua з посиланням на "РосБалт"

Тільки в "цільовому" темпи зростання ВВП виходять на високий рівень (4,5%) в 2019 році. Два інших варіанти припускають зростання на 0,6-2,4%. Прогноз на поточний рік збігається з раніше зробленими оцінками відомства - мінус 0,6% ВВП.

Тобто мова йде про стагнацію економіки на всі наступні три роки  за всіма трьома варіантами. Разом з 2013-2014 роками, коли ВВП зріс лише на 1,3 і 0,7% відповідно, вийде, що російська економіка буде перебувати в стані спаду виробництва та слабкого зростання сім років.
 
Позитивний ефект від санкцій за прогнозом один - все варіанти припускають зниження відтоку капіталу. Згідно "базового" варіанту, ВВП скорочується з $ 58 млрд в 2015 році до $ 18 млрд в 2016-2017 роках з подальшим зниженням до $ 16 млрд до 2019 року. За «цільовим» варіантом в 2019 році відтік капіталу припиниться повністю. На цьому якраз і побудована інвестиційна модель цього сценарію - Мінекономрозвитку передбачає, що цьому послужить інвестиційна активність і зростання прибутку резидентів.

"Базовий" прогноз гірший за більшістю показників у порівнянні зі сценарними умовами, які були опубліковані навесні. Мінекономрозвитку вважає "базовий"  варіант прогнозу консервативним і не припускає кардинальної зміни моделі економічного зростання.
 
Варіант "базовий +" передбачає більш високу ціну нафти - $ 50 в 2017 році і $ 55 в 2018-2019 роках і більш низький курс долара - 58,7-61,7 рублів. За цим планом інвестиції в основний капітал в 2018-2019 роках складуть 3,8 і 4,5%, а оборот роздрібної торгівлі в 2019 році збільшиться на 3,9%.
 
Що стосується "цільового" варіанту прогнозу, то це можливо за  ідеального розвитку ситуації. Ціна на нафту закладена така ж, як і в "базовому +" (курс долара - 57-60,7 рублів). Передбачається, що уряд проводить реформи, стримує тарифи і зростання зарплат, перерозподіляє бюджетні витрати, центральний банк в наступному році знижує ставки, через що зростає кредитування, а приватний сектор нарощує інвестиції і  експорт. В результаті економіка в цілому переходить на інвестиційну модель розвитку.
 
Однак, ні один із варіантів не був затверджений на засіданні уряду Росії і тактику розвитку бюджетної політики доведеться визначати путіну.
 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme