Міністр оборони Греції обурений заявою Ердогана про перегляд кордонів

Міністр Камменос рекомендує президенту Туреччини не вступати на небезпечний шлях перегляду міжнародного права і "уважніше слухати голоси з грецьких островів"

Заяву міністра розповсюдила прес-служба грецького військового відомства, інформує Depo.ua з посиланням на РИА Новости.

Ердоган розкритикував Лозаннський мирний договір 1923 року як невигідний для Туреччини. Лозаннський мирний договір, підписаний в липні 1923 року Великобританією, Францією, Італією, Японією, Грецією, Румунією, Югославією, з одного боку, і Туреччиною - з іншого, встановив нові кордони Туреччини та юридично оформив розпад Османської імперії. За словами Ердогана, в Лозанні турки віддали Греції острови в Егейському морі, на яких "чути крик з нашого берега", на яких "є наші мечеті і наші святині". Ердоган підкреслив, що до цього часу країна бореться за цей шельф, і "ці проблеми виникли через тих, хто сидів за столом у Лозанні і не зміг захистити права" Туреччини.

Турецькі ЗМІ розцінили цю заяву як приховану критику засновника Турецької Республіки Мустафи Кемаля Ататюрка, який вважав своєю перемогою підписання Лозаннського договору після невигідного для Туреччини Севрського договору. У Греції ж політичні оглядачі заявили, що вперше в сучасній історії керівництво Туреччини відкрито ставить під сумнів Лозаннський договір і кордони між двома країнами.

Грецький міністр оборони заявив про те, що тепер весь світ розуміє, що зусилля Ердогана спрямовані на те, щоб перетворити Туреччину на теократичну державу, заперечувати через внутрішні проблеми будь-які зміни, зроблені Кемалем Ататюрком.

Камменос нагадав і про геноцид греків в Малій Азії:"Я б закликав його бути особливо уважним, коли він чує голоси з берегів Малої Азії на грецьких островах, тому що ці голоси були грецькі, це були голоси іонійців, це були голоси греків Малої Азії, які існували там до тих пір, поки (турки) не стали нищити  еллінізм ". На думку міністра національної оборони Греції, такі заяви не допомагають співіснуванню двох народів, а спроби оскаржити міжнародне право заводять на небезпечну дорогу.

Довідка: Під час Першої світової війни і після неї, в 1914-1923 роках, уряд младотурків і кемалісти, які його змінили, проводили політику геноциду щодо ряду нацменшин, в тому числі грецького населення на його історичній батьківщині в Анатолії. Геноцид включав різанину, примусову депортацію, покарання, руйнування православних культурних, історичних і релігійних пам'яток. Жертвами геноциду, за різними оцінками, стали від 350 тисяч до 2 мільйонів греків.

У 1923 році після підписання Лозаннського мирного договору був проведений обмін населенням між Туреччиною і Грецією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme