UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Країнам ЄС заборонили прямі контакти з Великою Британією після Brexit

Спеціальний саміт Європейського Союзу ухвалив, що переговори про вихід Великої Британії з ЄС будуть відбуватися "в умовах прозорості", а також виключив проведення сепаратних переговорів з країнами-членами ЄС з Лондоном

Про це йдеться в ухваленій у суботу, 29 квітня, на саміті ЄС Рекомендації Ради Європи (стаття 50) для переговорів щодо Brexit, передає Depo.ua.

"Союз буде підходити до переговорів з єдиними позиціями і буде взаємодіяти зі Сполученим Королівством виключно по каналах, викладених у цих керівних принципах і в директивах переговорів. Щоб не підривати позиції Союзу, не буде жодних окремих переговорів між окремими державами-членами та Сполученим Королівством з питань щодо виведення Сполученого Королівства із Союзу", - йдеться в документі.

Також, згідно з документом, ЄС готовий почати працювати над торговельною угодою з Великою Британією, уклавши її тільки після того, як країна завершить вихід із Союзу.

"Ґрунтуючись на інтересах Союзу, Європейська рада готова почати роботу з досягнення угоди щодо торгівлі, яку буде ухвалено після того, як Сполучене Королівство перестане бути державою-членом ЄС", - зазначено в документі.

Також повідомляється, що особливим акцентом документа став захист прав громадян, на чиї життя вплинув вихід Британії зі складу ЄС.

"Узгодження взаємних гарантій, щоб захистити статус і права громадян ЄС і Великої Британії, на підставі норм Євросоюзу, діючих на момент виходу Сполученого Королівства з ЄС, стане першочерговим завданням для переговорів. Такі гарантії повинні бути ефективними, такими, що підлягають виконанню, недискримінаційними і всеосяжними, включаючи право на отримання постійного місця проживання після безперервного п'ятирічного правового проживання", - йдеться в тексті документа.

Тим не менше в документі сказано про можливість провалу переговорів і про готовність ЄС впоратися з такою ситуацією в разі її виникнення.

Нагадаємо, що 29 березня Мей підписала лист, який офіційно розпочинає процедуру виходу країни з ЄС.

Того ж дня ЗМІ повідомили, що Європарламент може ветувати угоду щодо Brexit.

31 березня британський уряд оприлюднив план, за яким країна повинна замінити законодавство Євросоюзу національним законодавством у рамках підготовки до виходу з блоку.

18 квітня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про дострокові парламентські вибори, які відбудуться 8 червня.

За її словами, Brexit буде йти своєю чергою, і позачергові вибори у Британії жодним чином не завадять йому.

Як відомо, референдум про вихід Британії з ЄС відбувся 23 червня 2016 року. За вихід з ЄС віддали голоси більше половини британських виборців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme