Краплі ПАРЄ довбають дірку в потилиці Путіна

Вчорашній день — і ніч після нього — виявились не надто вдалими для російської дипломатії

Журналіст відділу «Світ»
Краплі ПАРЄ довбають дірку в потилиці Пу…

У Парламентській Асамблеї Ради Європи не просто прийняли чергову резолюцію із закликом звільнити українців, які незаконно утримуються у Росії, але й наполегливо закликали всі країни-члени організації запровадити санкції проти осіб, причетних до викрадення і подальшого “суду” над Савченко.

Не встигли висохнути чорнила на неприємній резолюції, як керівник прес-служби держдепартаменту США Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати закликають Росію скасувати рішення про визнання діяльності Меджлісу кримських татар екстремістською. Бо, бачите, Меджліс насправді демократичний і рятує татар від дискримінації, а самі татари і без того достатньо натерпілись від утисків.

З одного боку, все це виглядає бурею у склянці води. Ну, їй-право, кого в Росії злякає резолюція ПАРЄ? От і уповноважений МЗС Росії з питань прав людини, демократії та верховенства права Костянтин Долгов написав, що все це — не більше ніж демонстрація “подвійних стандартів”. Звичайно, людям, причетним до “правосуддя” над Савченко всі ці резолюції будуть неприємні — санкції і справді можуть прийняти. Але нічого, якось виживуть. Будуватимуть свій Париж на двадцяти сотках на Рубльовці.

Не кажучи вже про те, що "коли ворожий Держдеп на нас гавкає — це значить, що все у нас йде добре".

Втім, не все так просто. Бо всі ці дрібні, але гострі уколи, всі ці прикрі риски і рисочки неминуче формують загальну картину сприйняття Росії громадянами тих країн, де російському уповноваженому з верховенства права все ще довіряють менше, ніж власним інформаційним і новинарним агенціям. Де чомусь вважають, що Савченко — викрали і процес над нею сфабрикували. А Меджліс, який говорить про права татар — це не екстремісти, а представницький орган.

На це сприйняття Росії вимушені звертати увагу західні лідери та посадовці. Вони можуть бути "втомленими від України" - як і їхні виборці. Вони теж, можливо, "не бачать виходу з української ситуації" (і не тільки вони, до речі — але це вже інша історія). Але звертати увагу на настрої та бажання своїх виборців, які читають новини про ОБСЄ, Держдеп, Савченко та Меджліс, вони вимушені.

І можна на догоду Лаврову скільки завгодно казати, що в усіх проблемах Донбасу винна Україна, бо не хоче прийняти "особливий статус" - і провести "вибори". Але, якщо спробувати зняти санкції з країни, яка краде громадян своїх сусідів, і влаштовує репресії на свіжоокупованих територіях — неминуче виникнуть запитання про те, як назвати уряд і посадовця, який це зробив. І якщо влада ці запитання проігнорує — ними обов'язково скористається опозиція.

Тому всі ці резолюції та "стурбованості" нам, на тлі результатів нічних обстрілів, можуть видаватись дещо наївними. Але вони — точно така сама частина протистояння з Росією, як і нічні сутички та бетонні бліндажі на лінії зіткнення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme