Китайська допомога Асаду - торг із США, - експерт

Рішення китайської влади надати військову допомогу президенту Сирії Башару Асаду - це підняття ставок у грі із США, торг за преференції в інших регіонах світу

Про це в ексклюзивному коментарі depo.ua розповів професор Києво-могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

"Китайська допомога Асаду – це те ж саме, що раніше зробив Путін, тобто "підняття ставок" у грі із США, спроба використати цю ситуацію заради торгу з американцями на інших напрямках", - вважає Гарань.

На його думку, дії китайської влади також є спробою відновлення престижу всередині самого Китаю. "Важливо пам’ятати, що зовсім нещодавно Китай "вчисту" програв суд в Гаазі відносно скель і мілин (а відповідно і шельфу) у Південно-Китайському морі . На цих островах Піднебесна планувала влаштувати свої бази. Протиповітряну оборону, відповідно, обмежити доступ інших флотів у цю акваторію, тому поразка в суді є символічною, і після неї керівництву Китаю потрібно реабілітуватися – тим більше, наближається черговий з'їзд КПК", - додав експерт, зазначивши, що керівництво "східного тигра" переслідувало одночасно три мети.

"У цього вчинку китайського керівництва є три мети. Перша, але далеко не основна – це військова допомога Асаду. Друга – "торг" із Заходом, щоб добитись преференції у важливих для Китаю регіонах – Кореї, Тайвані, Південно-Китайському морі. Нарешті, третя мета – показати усім, що Піднебесна тепер – глобальний гравець, і з нею треба серйозно рахуватись", - резюмував політолог.

Нагадаємо, днями стало відомо, що китайські військові мають намір вислати до Сирії військових радників та надати країні допомогу в підготовці особового складу збройних сил.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme