Китай розпочинає чергове полювання на корупціонерів

Тепер у центрі уваги кампаній "Полювання на лисиць" та "Небесна сітка" буде повернення коштів, вивзених з країни

Влада Китаю оголосила про початок нової кампанії, спрямованої на повернення з-за кордону коштів, вивезених корупціонерами, інформує depo.ua з посиланням на Коммерсант.ru.

Раніше в рамках операцій "Полювання на лисиць" і "Небесна сітка" головним завданням був пошук і повернення на батьківщину самих злочинців, та перекриття їх каналів фінансування. За минулі три роки владі країни вдалося повернути близько $ 786 млн, але, за оцінками експертів, це - крапля в морі: загальні збитки перевищують $ 1 трлн.

На початку тижня поліція Китаю домоглася екстрадиції з Франції підозрюваного в корупції колишнього чиновника з провінції Чжецзян на прізвище Чень. Йому інкримінують розкрадання з бюджету міста Жуйань еквіваленту $ 3 млн. На телекадрах понурого чоловіка в медичній масці кудись ведуть по коридору двоє поліцейських зі строгими обличчями. Такі відео і фотографії з'являються в китайських ЗМІ мало не щодня. Вони повинні стати застереженням для чиновників про те, що партія рано чи пізно дотягнеться до всіх: багато хто із затриманих благополучно прожили за кордоном десятки років.

Кампанія "Полювання на лисиць", запущена китайською владою в 2014 році для "відлову" втікачів-корупціонерів, дає плоди. Повернути на батьківщину вдалося тисячу дев'ятсот сорок шість чоловік - скільки ще залишаються за кордоном, влада не повідомляє. Тепер фокус уваги китайських борців з корупцією переміститься з людей на гроші. З початку кампанії поліції вдалося повернути 5,24 млрд юанів ($ 786 млн), але, за оцінками експертів, за кордон вивезено набагато більше. Американська компанія Global Financial Integrity Group наводить цифру $ 1,39 трлн за 2004-2013 роки. І це, здається, далеко не все.

Корупційні апетити китайських чиновників за останні роки різко зросли. У 1980 році на стадіоні провінції Хейлунцзян під об'єктивами сотень телекамер і поглядами 5 тис. глядачів була показово розстріляли за корупцію Ван Шоусін. Вона була партсекретарем місцевої ресурсодобувної компанії і вчинила "небачений з моменту заснування республіки злочин", вкравши еквівалент $ 400 тис. У 2015 і 2016 роках колишнього міністра внутрішніх справ країни Чжоу Юнкана і його сина Чжоу Біня засудили до довічного ув'язнення і 18 років відповідно. Вони зуміли зібрати $ 54 млн - влада визнала ці кошти хабарами і прибутками від нелегальних операцій.

Для перекриття нелегальних каналів фінансування в 2015 році "Полювання на лисиць" була доповнена операцією "Небесна сітка", головною метою якої стали підпільні банки і офшорні компанії. Цю кампанію тепер планується направити на пошук нелегально вивезених за кордон коштів. У серпні, в ході останньої великої поліцейської спецоперації влади заарештували 450 осіб, які працювали в 192 нелегальних банках, які допомагали корупціонерам переправляти гроші за кордон. Вони, за словами представників правоохоронних органів, брали участь в кримінальних операціях на загальну суму $ 3 млрд.

"Полювання на лисиць" очолює заступник директора департаменту економічних злочинів Міністерства громадської безпеки КНР Лю Дун - він і буде повертати народні засоби. В інтерв'ю агентству "Сіньхуа" пан Лю заявив, що, крім досвіду роботи в поліції і знання іноземних мов, його співробітникам потрібні "тонкий розум, вміння співпрацювати з поліцією інших країн, а також здатність протистояти негараздам". У державній пресі їх робота виглядає як пригодницький роман: виконуючи завдання по затриманню корупціонерів, "мисливці на лисиць" виловлюють злочинців в різних екзотичних куточках світу - долаючи спеку, холод і навіть лихоманку Ебола.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme