Через падіння рубля Росію залишають навіть «джумшути» - ЗМІ

Падіння рубля призвело до масового від'їзду з Росії громадян інших держав, які приїжджали на заробітки

Через падіння рубля Росію залишають наві…

Про це пишуть журналісти італійського видання La Repubblica, передає depo.ua з посиланням на Inopressa.

Працівники ЗМІ підмітили: як тільки звалився рубль, з Росії зникли узбеки, киргизи і таджики і ніхто більше не хоче виконувати принизливу роботу. На думку видання, іммігранти з РФ виїжджають швидше, ніж приїжджали.

«Більше мільйона іноземців, а може й більше, вихідці з найбідніших колишніх радянських республік, в буквальному сенсі зникли з території Росії за два тижні, інші готуються до втечі. Але після першої неминучої реакції задоволення навіть росіяни, які найбільш вороже ставилися до «вторгнення», починають побоюватися, що занурюються в кошмар», - пише газета.

Це призводить до паніки, оскільки москвичі раптом усвідомили, що ніхто вчасно не чистить тротуари, ніхто не зчищає з дахів тонни снігу. «В економічно більш бідному Санкт-Петербурзі ситуація ще більш плачевна. Мерія просить людей боротися зі снігом своїми силами, що викликало потік лайок і образ з боку громадян, абсолютно непідготовлених до такої ситуації», - пише журналіст.

Він також додає, що це тільки початок, так як далі втеча іноземців заблокує будівництва, магазини, ресторани, невеликі виробництва, завдаючи ще більшої шкоди економіці, яка переживає кризу.

Причин, на думку журналіста, багато. Свою роль зіграли як нові закони, що посилюють можливості пересування іноземних громадян та містять вимогу про «ідеальне володіння російською мовою», так і падіння курсу рубля, що знецінився з кінця літа наполовину.

«Смішна середня зарплата, на яку ніколи б не погодився жоден росіянин, 4000 рублів, стала неприйнятною навіть для зневірених людей, які приїхали з Узбекистану, Киргизії і Таджикистану або з бідних сіл Білорусії та України. Такі гроші занадто малі, щоб виносити середньовічні умови життя, нахабні переслідування поліції, байдужість людей, які не сприймають їх релігійних, харчових і побутових звичок, ставлення роботодавців: «Роби так, або я тебе відправлю в твоє село», - стверджує видання.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme