Індія вперше почала створювати запаси нафти. Ціни на сировину можуть піти вгору, - ЗМІ

Індія, яка посідає третє місце в світі за обсягами імпорту нафти, вперше почала створювати стратегічні резерви

Індія вперше почала створювати запаси на…

Індія вперше почала закуповувати сиру нафту для своїх нафтосховищ, повідомив у вівторок Reuters з посиланням на індійське торгове представництво, пише "Газета.ru".

За даними джерел агентства, індійський державний переробник Indian Oil Corp закупив 2 млн барелів іракської нафти у китайського трейдера Unipec, і ці обсяги будуть направлені в стратегічний резерв (SRP). Крім того, індійські нафтопереробні компанії IOC і Hindustan Petroleum Corp Ltd, також контрольовані державою, придбають три великі танкери для сховища SRP Vizag в штаті Анхра-Прадеш (південний схід країни).

Поки обсяг закупівель для Vizag складає всього 8 млн барелів (для порівняння - світове виробництво нафти становить близько 90 млн барелів на добу), проте, за даними Reuters, вже в поточному році Індія може наростити закупівлі нафти, оскільки завершується будівництво двох SRP-сховищ - в Падура і Мангалорі (західне узбережжя). Їхня загальна потужність складе 29,3 млн барелів, будівництво має бути завершене до жовтня.

Індія - один з найбільших імпортерів нафти в світі. Вона поступається тільки США і Китаю, але вже обганяє Японію і Південну Корею. Але у Індії специфічна модель нафтової галузі - будучи імпортером сировини, ця країна робить ставку на переробку і направляє на експорт вже нафтопродукти.

На думку експертів, опитаних виданням, новина про початок закупівель нафти Індією підтверджує прогноз про зростання ціни на нафту в осяжному майбутньому.

Нафта почала дешевшати з середини минулого літа. Тоді барель марки Brent коштував близько $100, в той час як зараз його ціна складає трохи вище $55, а американська WTI торгується на рівні близько $48 за барель.

Причому саме зараз нафтові котирування знижуються на очікуваннях домовленостей Заходу і Ірану з приводу санкцій щодо останнього. Якщо ембарго на іранську нафту буде скасовано, Іран, крім уже експортованих приблизно 1 млн барелів на добу, може випустити на ринок, за різними оцінками, 0,5-2 млн барелів на добу, що надасть додатковий тиск на нафту.

Індія, відзначають експерти, поки гравець не того масштабу, щоб своїми стратегічними запасами надавати якийсь вплив на нафтовий ринок. Але й інші великі гравці займаються тим, що збирають нафту, причому роблять це вже довгий час.

Наприклад, запаси нафти США ростуть вже 11 тижнів поспіль і досягли максимуму з 1982 року. За останніми даними, опублікованими американським міністерством енергетики, вони становлять 466,7 млн барелів.

Не відстає від Америки і Китай, який активно наповнює свої сховища вже не перший рік. Точні цифри не озвучуються, але представник китайської держкомпанії Sinopec минулого тижня говорив, що комерційні та стратегічні запаси нафти в КНР майже досягли максимальних рівнів. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme