Фізики навчилися робити спирт з повітря

Американські вчені створили наноматеріал, що виробляє спирт з повітря

Фізики з США створили особливі "наноголки" з графену (форма вуглецю) і міді, які використовують енергію електричного струму для перетворення вуглекислого газу в молекули етанолу — звичайного спирту, повідомляє Depo.ua з посиланням на ChemistrySelect.

"Ми фактично випадково виявили, що даний матеріал працює так, як він працює. Спочатку ми просто хотіли реалізувати перший крок в цій реакції, але шляхом експериментів ми швидко зрозуміли, що каталізатор здійснював всю реакцію сам по собі, без втручання з нашого боку", — заявив Адам Рондінон з Національної лабораторії в Оак-Рідж (США).

В середньому, близько 60% молекул вуглекислоти перетворюється на етанол. 

Ця технологія отримання спирту з повітря, за словами фізиків, вже майже повністю готова до промислового застосування — вартість подібних каталізаторів невисока, і їх можна виробляти в будь-яких кількостях. Вчені вважають, що їх винахід можна використовувати для запасання надлишків енергії, що збираються сонячними батареями або вітряками, у вигляді спирту, який можна потім застосовувати як біопаливо для машин або як робоче тіло для паливних елементів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme