Ердоган заявив, що ввів надзвичайний стан задля функціонування демократії

Президент Туреччини Реджеп Ердоган виступив із зверненням до народу, в якому закликав зберігати спокій з приводу ситуації, в якій перебуває країна

При цьому тримісячний режим надзвичайного стану може продовжуватися, передає depo.ua з посиланням на ZN.ua.

"Немає ніякої перешкоди у продовженні цього строку. Спочатку, звичайно, три місяці, але через три місяці ми можемо запросити другий тримісячний період і розширити його", – сказав Ердоган. При цьому він зазначив, що "країна позбулася хвороби і йде на поправку", а попереду ще багато нових важливих проектів".

"Моя нація, мої люди не повинні турбуватися. Все під контролем, і надзвичайний стан введено просто з метою здорового функціонування наших демократичних інституцій. Наші держустанови будуть функціонувати більш гладко", – запевнив Ердоган.

Президент також повідомив, що число заарештованих після невдалої спроби перевороту в Туреччині військових і цивільних осіб склало 13156 чоловік. Серед них - 126 генералів.

Ще 23 липня прем'єр-міністр країни Біна Йилдирим заявив, що в рамках розслідування у справі про спробу перевороту затримано 13002 людини.

Нагадаємо, що у ніч на 16 липня група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула, захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.  Під час цих подій загинули 265 людей ще 1154 дістали поранення.

Після придушення заколоту в країні розпочалися "чистки". Під них потрапили: військові (арештували 1500 військових, 99 генералами пред'явлені звинувачення ), поліція (8 тисяч звільнено), Міністерство освіти (звільнено 21 тисячу працівниківзакриють 1669 приватних навчальних закладів), було звільнено 49 тисяч чиновників, а всім іншим чиновникам заборенено виїжджати за кордон. Розпочався тиск на ЗМІ.

В цілому за час "чисток" було звільнено або відсторонено від роботи 58 тисяч людей.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган у спробі заколоту звинувачує ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який вже давно живе у США. Він, у свою чергу, звинувачення відкидає. 

Також президент не виключає вірогідності того, що буде введена смертна кара для покарання заколотників. 

21 липня у Туреччині на три місяці був введений надзвичайний стан.

Того ж дня, Туреччина призупинила дію європейської Конвенції з прав людини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme