Для чого на Росії почали боротися з "голосами"

Депутати російської Держдуми вирішили зробити реконструкції СРСР точнішою і детальнішою. Бо що це за тоталітаризм, де не глушать "Свободу"?

Журналіст відділу «Світ»
Для чого на Росії почали боротися з "гол…

Сьогодні в російській Держдумі вирішили всерйоз розібратися з ворожими "голосами".

Точніше, спочатку все виглядало відносно мирно. У відповідь на пропозиції американських парламентарів обмежити роботу російського телеканалу RT і агентство Sputnik в США, сьогодні в Держдумі заслухали доповідь керівника комітету з інформаційної політики Леоніда Левіна. Про перевірку роботи американських ЗМІ в Росії - зокрема, "Радіо Свобода" і "Голос Америки".

Сам Левін підкреслив, що "мова про обмеження роботи іноземних ЗМІ в Росії не йде", а обговорюється тільки "дотримання ними російських законів. Що в перекладі з дипломатичної означає "Ви нас лякаєте – то і ми вас полякаємо".

І попервах керівництво Держдуми прийняло рішення обмежитися тільки експертною перевіркою ворожих "голосів".

Однак в ході засідання представники фракцій ЛДПР, "Єдина Росія" і "Справедлива Росія" в дивовижному і кровожерному єднанні запропонували підключити до перевірки спецслужби, а саме ФСБ. Комуністи, як не дивно, бігти за спецслужбами не закликали, але про "вакханалію" західних ЗМІ теж поговорили від душі. Після чого без єдиного заперечення було прийняте рішення провести засідання за участі глави ФСБ Олександра Бортнікова.

Позицію "Єдиної Росії", до речі, висловлював глава комітету з питань освіти В'ячеслав Ніконов який заявив, що однією з головних антиросійських некомерційних організацій в США є "Інтернет". "Інтернет - це дійсно некомерційна організація, зареєстрована в США", - відкрив очі на істину Ніконов. Мав російський освітянин на увазі ICANN - Інтернет корпорацію з присвоєння імен та номерів, чи що інше, його колеги уточняти не стали, і "перевірити інтернет до наступного засідання" ФСБ все-таки не змусили.

Натомість керівника ФСБ попросять розповісти не тільки про дотримання російських законів західними ЗМІ, але й про їх втручання в російські вибори. Ні багато, ні мало. Якими будуть результати такого закритого засідання – сказати важко. Але можливість заборони трансляції і блокування інтернет-ресурсів є цілком реальною.

З якоїсь точки зору, українцям, після нещодавніх подій, над цим іронізувати якось і не зовсім бонтонно. Але все таки заборонити заповнені їхніми тролями й нашими недалекими користувачами соцмережі – це трішечки одне. А починати "боротьбу з голосами" в кращих радянських традиціях – це вже зовсім інше. Ні ТАСС, ні РІА Новості ніхто не забороняв – ні в Україні, ні в США.

Тим більше, що, на тлі українських видань – чи навіть декотрих російських недобитих ліберальних ресурсів все, що говорять теперішні американські голоси – верх лояльності та толерантності до російського режиму.

І от на тлі неблокованих українських ресурсів, більшість з яких мають російськомовну версію, і не добитих до кінця власних лібералів, очільник ФСБ буде звітувати ЦК – пардон, Держдумі – про те, як боротися з ворожими "голосами". Чому?

Попри всю парадоксальність, це рішення є правильним для Росії. Бо втомившись від ненастанних звітів про "перемоги" і "зростання" на тлі погіршення реального рівня життя, частина російських обивателів, не виключено, невдовзі почне шукати інформаційну альтернативу "зомбоящику" і ТАССу. Не тому, що вони опозиціонери – а тому, що пропаганда – нудна.

При тому на ресурси противника – а те, що Україна, пори не оголошену війну, є противником Росії, не сумнівається в Росії практично ніхто – російський обиватель не піде. А от гнилий, розбещений, вільний і ситий Захід зберігає для нього, російського обивателя, свій шарм. Провідником цього шарму і є "голоси". А історія, в якій джинси та "Кока-кола" – в супроводі невеликої порції пропаганди американського способу життя - здолали КДБ, може повторитись, з якими-небудь "Теслами", роботами-дворецькими – і ФСБ. От і закликають депутати товариша Бортнікова проявити належну пильність.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme