Дипломат про дебати у США: Таке враження, що став свідком сварки у чужій родині

Український дипломат Богдан Яременко поділився враженнями від другого туру передвиборних теледебатів у США

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає Depo.ua.

"Гостро і пусто. Це перші враження від других президентських дебатів в США. Якщо дивитися перші дебати було цікаво, то цього разу зловив себе на тому, що кожні 5-7 хвилин перевіряю скільки часу лишилося до кінця. І справа навіть не в тому, що дебати відбувались з 4-ї по 5-30 вранці понеділка... Враження таке, що став свідком сварки в чужій родині",- написав Яременко.

Він зазначив, що Трамп у цих дебатах був значно переконливішим, ніж під час минулого туру дебатів, однак він зовсім не розповідав про свої плани у разі перемоги на виборах.

"Дональд Трамп цього разу був значно переконливішим. Значно переконливішим за себе на перших дебатах, і навіть за Гіларі Клінтон на других. Дональд Трамп переконливо звинувачував Гіларі Клінтон у всіх її гріхах і грішках. Але проблема в тому, що переконати у тому, що Клінтон - безчесний політик, яка прожила все життя в політиці і не досягла нічого, він міг лише тих, хто і так вже у це вірив.

Враження таке, що Дональд Трамп на сьогоднішніх дебатах зовсім і не збирався розповідати про те, чим займатиметься, коли стане президентом. За одним винятком - він пообіцяв, висловлюючись грубо, посадити Гіларі Клінтон (це виглядало, як обіцянка призначити спеціального прокурора, який розслідуватиме її гріхи, що засвідчило, що кандидат в президенти США Трамп не зовсім орієнтується в президентських повноваження і правових процедурах в США). Американські оглядачі не забарилися нагадати, що це занадто схоже на політичну програму Віктора Януковича (як бачимо, в США не так вже і мало про нас знають).

Можливо завданням Дональда Трампа і його виборчого штабу було зупинити втечу республіканців зі свого табору і зупинити розвал виборчої кампанії внаслідок "касетного скандалу"? Ну, що ж, з цим завданням, схоже, Дональд Трамп впорався", - написав Яременко.

"Але завдання обратися президентом США вимагає від нього дещо більшого. Йому потрібні нові голоси виборців. А ось тут, здається, вечір був для Трампа не таким вже і вдалим", - зазначив дипломат, навівши ряд тез кандидатів.

"Відповідаючи на питання жінки-мусульманки, чорношкірого американця, коментуючи питання, що стосуються латиноамериканців (а підтримка саме цих груп, як і білих жінок, є найважливішим виборчим завданням Трампа) Гіларі Клінтон була "політичніша", м'якша, об'єднуюча... Не думаю, що нових голосів Дональду Трампу додалось.

Загалом для мене залишається загадкою, чи розуміє Дональд Трамп, що для політика, а тим більше президента, трохи замало назвати ворогів? Потрібно ж іще робити людей друзями і союзниками!
А проблема не лише в виборцях. Коментуючи питання Сирії та відносини з Росією, Трамп фактично дезавуював слова свого віце-президента, заявивши, що не поділяє його думку щодо негативної ролі Росії (саме ту думку, яка значно ближча і зрозуміла українцям). І це ще одна проблема Трампа", - зазначив Яременко.

Він також зауважив, що за Клінтон агітують нинішній президент США, колишній президент США (її чоловік), перша леді США.

"А хто з підтримує Дональда Трампа? Чи достатнього позиціонування як опозиціонера до істеблішменту, щоб виграти президентські вибори? А щоб бути президентом?" – написав дипломат.

Він також окреслив перспективи для України у разі обрання Трампа президентом США.

"Українського питання (загалом слова "Україна") на дебатах не було. Тема Росії звучала. Так, як це звучало з вуст Трампа, вкотре залишає мало сумнівів, чи зможе Україна сподіватися на нього, в разі обрання. Тепер сподіватися ми не зможемо і на віце-президента Пенса", -написав дипломат, зазначивши, що Клінтон висловлювалась більш категорично щодо Росії.

"Клінтон в цій темі була категоричнішою. Аж до того, що звинуватила Росію у тому, що вона працює на обрання Трампа. Такий настрій можливого президента Клінтон в разі її обрання, на першому етапі створюватиме певне вікно можливостей для України. Але наскільки несприйняття ролі Росії втілиться в реальну політику президента Клінтон, поки сказати важко. Принаймні обговорення сирійської проблеми не засвідчило великого бажання і планів Клінтон протистояти і вступити з Росією в пряму конфронтацію на сирійському "полі бою." Отже, з почуттям певної огиди і навіть розчарування, слідкуємо за президентськими перегонами в США далі", - підсумував Яременко.

Нагадаємо, у США сьогодні відбулися другі теледебати між кандидатами в президенти США Дональдом Трампом і Гілларі Клінтон.

Як свідчать дані опитування CNN/ORC, переможцем дебатів стала Клінтон

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme