Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні "Фарнборо"

Напередодні неподалік від Лондона завершився один із найочікуваніших авіасалонів у світі

Дев'ять літаків, які здивували світ на а…

Авіашоу "Фарнборо", що проводиться в однойменному місті в сусідньому із Лондоном графстві Хемпшир, відбувається раз на два роки. Тому авіаконструктори привозять туди найновіші і найкращі досягнення своїх конструкторів. 

Шоу проходило із 11 по 17 липня. Топ-літаком "Фарнборо", безперечно, став другий у світі винищувач п'ятого покоління, англо-американський F-35 Lightning. Недаремно саме з представлення цього дива техніки і почалося цьогорічне шоу. 

Представляємо вашій увазі дев'ять літаків, до яких було прикуто найбільше уваги на авіасалоні.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

F-35 Lightning II

Винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління, розроблений американською фірмою Lockheed Martin (Tactical Aircraft Systems) в трьох варіантах: варіант для потреб ВПС США (наземний винищувач - CTOL), для Корпусу морської піхоти США і ВМС Великобританії.

У Фарнборо показали варіант винищувача із вертикальним злетом і посадкою F-35B, призначений для базування на авіаносних кораблях. Для вертикального пересування сопло двигуна F-35B повертається вниз на 95 °, а за кабіною пілота вертикально встановлений і пов'язаний з головним двигуном жорсткої передачею вентилятор створює підйомну тягу.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Програма створення винищувача - одна з найдорожчих в історії виробництва зброї, вона обійшлася у понад 56 млрд доларів. Вартість одного винищувача - близько 100 млн дол.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Окремої уваги заслуговує шолом пілота F-35 вартістю 400 тис. доларів. Пристрої доповненої реальності з системою нічного бачення отримують зображення з шести інфрачервоних камер і виводять на дисплей пілота синтезовану картинку, дозволяючи йому бачити «крізь літак» і легше відстежувати цілі. На дисплеї відображається інформація про об'єкти, відстань та інші дані.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Bombardier C-Series

Bombardier серії С, розрахований на 125-145 пасажирів, на сьогодні є найсучаснішим літаком світу. Його розробникам вдалося удвічі знизити рівень шуму двигунів і викиди вуглекислого газу. У перерахунку на одного пасажира літак споживає менше двох літрів палива на сто кілометрів, що менше за багато малолітражних автомобілів.

Приємним відкриттям для пасажирів можуть стати просторий салон і величезні вікна, які у півтора рази більші за вікна у Airbus A320.

Паралельно із показом у Фарнборо відбулася і "рейсова" прем'єра Bombardier C-series. 15 липня цей літак здійснив рейс із Цюриха до Парижа, перевозячи пасажирів авіакомпанії Swiss. Швейцарська "дочка" німецької компанії Lufthansa стала першим покупцем канадської новинки.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Airbus A350 XWB

На авіасалоні показали другий у світі екземпляр Airbus A350 XWB - пасажирського літака, в якому фюзеляж і крило в основному виготовлені з вуглепластика. Модель XWB відрізняється додатково розширеним фюзеляжем. 

Airbus A350 XWB продемонстрував кілька маневрів, незвичайних для цивільного авіатранспорту. Зокрема особливий фурор викликав майже веритикальний злет величезного літака.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Airbus A380

Єдиний літак у нашій добірці, який уже давно не є новинкою. Але неможливо оминути увагою найбільший у світі пасажирський лайнер, здатний на своїх двох палубах перевозити понад 800 пасажирів на відстань понад 15 тисяч кілометрів.

Airbus A380 вперше презентували ще в квітні 2005 року, а постійно використовують із 2007 року. Його використовують для здійснення трансконтинентальних перельотів - передусім через Тихий океан.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Проте кілька днів тому у керівництві Airbus повідомили про плани з різкого скорочення із 2018 року будівництва літаків-гігантів. У 2015 році Airbus побудував 27 літаків A380, в 2017 році планує передати замовникам 20 таких авіалайнерів, а наступного року - лише 12 двохпалубних A380.

Рішення про скорочення плану випуску літаків продиктовано бажанням зробити їх виробництво беззбитковим, пояснили у керівництві компанії.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Boeing 737 MAX

Ідеться про чергову реінкарнацію успішного Boeing 737, прем'єра якого відбулася далекого 1968 року. Інноваційні двигуни нової моделі, як повідомляють конструктори, дозволять знизити рівень шуму і витрати палива.

Загалом же буде використано чимало інноваційних рішень, які вже успішно зарекомендували себе у Boeing 787. Очікується, що Boeing 737 MAX-8 вийде на ринок 2017 року. Першим покупцем новинки стала компанія Southwest Airlines.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Boeing 787-9 Dreamliner

Незважаючи на те, що перший 787-ий був введений в експлуатацію 2014 року у Boeing продовжують удосконалювати успішний літак. Як і в Airbus A350, у конструкції "лайнера мрії" було активно використано вуглецеве волокно.

Це дозволило Boeing 787-9 цього року здійснити найдовший у світі безпосадочний маршрут із Сінгапуру в Сан-Франциско. Переліт тривав 16 годин 20 хвилин.

Дев'ята версія 787-го на 6 метрів довша за "попередника", і тому може перевозити приблизно на 50 пасажирів більше. Наступна версія 787 Dreamliner, 787-10, як очікується, здійснить свій перший політ в 2018 році.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Airbus A321neo

Airbus привіз до Англії ще одне своє найновіше дітище - перероблену версію бестселера А320.

A321neo (що розшифровується як new engine option - новий варіант двигуна) оснащений двигунами нового покоління. Щоправда, із двигунами PW1100G нещодавно виникли технічні проблеми. Це призвело до того, що кілька десятків літаків застрягли на заводі в Тулузі і не були вчасно передані замовникам.

"Ми побудували планери", - не без самоіронії визнав один із топ-менеджерів Airbus Том Уільямс, коментуючи проблеми з двигунами A321neo.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Ан-178

Не можемо не згадати про гордість українських авіаконструкторів - новий транспортний літак Ан-178.

Унікальна особливість Ан-178 - можливість перевозити широкий спектр пакетованих вантажів (в контейнерах і на піддонах), включаючи морські контейнери. Це робить літак ефективним транспортним засобом для матеріально-технічного забезпечення і використання для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

До того ж, Ан-178 може базуватися на різних аеродромах, включаючи грунтові та високогірні.

Дев'ять літаків, які здивували світ на авіасалоні

Embraer KC-390

Але британці і гості авіашоу побачили і головного конкурента українського Ан-178.

Військово-транспортний літак Embraer KC-390 може стати основою транспортної авіації ВПС Бразилії. Він перевищує Ан-178 в габаритах і потужності, але при цьому і коштує дорожче.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme