Цитатник Чуркіна. За що у світі зневажають померлий рупор Кремля

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін раптово помер у Нью-Йорку 20 лютого

Цитатник Чуркіна. За що у світі зневажаю…

Віталій Іванович Чуркін народився 21 лютого 1952 року в Москві. Він закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин МЗС СРСР.

В дитинстві він знімався в кіно. Зіграв малий Віталя у трьох фільмах, у двох з них його партнером по знімальному майданчику був сам "вождь світового пролетаріату" Володимир Ілліч Ленін.

А у фільмі "Синій зошит" (1963) юний актор навіть спав із "Леніним" під однією ковдрою у шалаші в Розливі.

Після закінчення МГІМО майбутнього постпреда РФ при ООН взяли на роботу в МЗС в якості референта. У 1979 році Чуркін був направлений на роботу в США на посаду третього секретаря МЗС СРСР. Наступні 7 років Чуркін прожив у США, де працював у радянському посольстві. У 1987 році він повернувся в СРСР і зайняв посаду референта міжнародного відділу при ЦК КПРС. Через рік він був призначений радником Едуарда Шеварднадзе, а в наступному році отримав посаду прес-секретаря МЗС СРСР.

У 1992 році Чуркін стає заступником міністра закордонних справ і вперше в історії радянської і російської дипломатії став проводити відкриті брифінги для західних журналістів.

У 1998 році Чуркіна направляють до Канади, де він виконував дипломатичну місію впродовж п'яти років. У 2003 році дипломат отримав посаду посла з особливих доручень МЗС.

З 2006 року його кар'єра пішла вгору. Чуркіна призначають постійним представником Росії при ООН та Раді Безпеки ООН, обов'язки якого він виконував по теперішній час.

Нагороджений орденами Пошани і "За заслуги перед Вітчизною" IV ступеня.

Чуркін відомий своїми скандальними висловлюваннями

Про анексію Криму

"Крим взагалі не мав би бути у складі України", - сказав він у лютому 2014 року після кримського референдуму, апелюючи до положення Статуту ООН про право народів на самовизначення.

"Не можна не згадати, що в конституції Сполучених Штатів прозвучали такі чудові історичні слова:" Ми, народ ". Народ Криму цілком виразно висловив свою волю на референдумі"

Про війну на Донбасі

"Стає все складніше замовчувати неприємні для Києва факти. На Донбасі українські збройні сили і підконтрольні Києву добровольчі батальйони продовжують антигуманні дії. Зростає страхітливе число жертв включаючи дітей, практикується застосування заборонених касетних і фосфорних боєприпасів. Необхідно відзначити нелюдські умови утримання людей, запідозрених у тероризмі".

"За роки підневільного перебування Криму в складі України там накопичилося чимало проблем. І Росія буде їх поступово вирішувати, незважаючи на розгнуздану антикримської пропаганду з боку київської влади і бажання дрібно мстити населенню Криму. За всім цим стоять цинічні геополітичні розрахунки, які не мають нічого спільного з інтересами українського народу".

"Те, що сталось в Раді Безпеки, мені нагадало "Королівство кривих дзеркал", оскільки деяких членів Ради не цікавило, що на сході України гинуть мирні люди, не цікавило те, що там гуманітарна катастрофа, а хвилював той факт, що Росія забезпечує гуманітарною допомогою тих людей, які знаходяться під обстрілом".

"Взагалі незрозуміло, чи розглядає вона (українська влада. - Ред.) Донбас як частину української території. Якщо ні, тоді так і скажіть, це багато в чому спростить справу".

"Стали регулярними артилерійські і мінометні обстріли українськими силовиками російської території. Серед наших громадян є вбиті і поранені".

Про біженців

"Ніяких заходів з евакуацій мирного населення із зони боїв київська влада не вживає. Люди змушені залишати зони боїв і сутичок самостійно, щохвилини ризикуючи життям. Є багато свідчень про те, що люди, які втікають від війни, особливо ті, що шукають порятунку на території Росії, піддаються навмисному обстрілу українських силовиків. На сьогодні Росія прийняла понад 110 тисяч біженців зі сходу України, і ця цифра продовжує зростати кожен день".

Також Чуркін від імені Росії на засіданні Радбезу ООН застосовував право вето на резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу в розслідуванні за фактом збиття літака Малайзійських авіаліній "Боїнг-777" рейсу MH17 над територією України 17 липня 2014 року й загибелі 298 осіб.

"У Резолюції №2166 ми наполягли на включенні в текст положення про негайне припинення всіх військових дій в районі, що безпосередньо примикає до місця катастрофи. Саме російська делегація підняла в Раді безпеки питання про порушення Києвом цього положення в серпні (2014 року), коли українська влада в односторонньому порядку оголосили про вихід з режиму припинення вогню, в результаті чого місія з розслідування змушена була (тимчасово) зупинити свою роботу на тривалий термін".

"Ми неодноразово заявляли, що не підтримуємо створення трибуналу по главі VII Статуту ООН. Для цього немає жодних підстав з урахуванням зокрема того, що Рада безпеки в Резолюції №2166 не кваліфікувала трагедію Боїнга як загрозу міжнародному миру і безпеці. Складно пояснити, як відбулися подія, яка рік тому не вважалася загрозою міжнародному миру і безпеці, тепер раптом ставати нею. В принципі питання організації кримінального провадження – не справа Ради безпеки".

"Вважаю, що Рада Безпеки – це не місце для того, щоб обговорювати різні версії щодо МН-17. Тому в дискусіях у РБ ООН на цю тему ми нічого не стверджували й не заперечували, а просто наполягали на проведенні повного, ретельного і незалежного міжнародного розслідування. Для подальшого суду є або цілком можуть бути створені відповідні механізми без залучення СБ ООН, що кримінальними справами займатися не повинна".

Про росіян на Донбасі

"Всім відомо, що на сході України є російські добровольці. Цього ніхто й не приховує".

Про Бандеру і Шухевича

"Бандера без розбору віддавав накази про знищення своїх супротивників. Причому за національною ознакою. Чого тільки варта одна його заява: "Вб'ю кожного поляка від 16 до 60 років".

"Шухевич так наставляв своїх прихильників: "Не залякувати, а винищувати. Не треба боятися, що люди проклянуть нас за жорстокість. Хай із 40 млн. українського населення залишиться половина - нічого страшного в цьому немає".

"Послідовники Бандери в ці дні марширують Україною, відкрито демонструючи його портрети і фашистську символіку, а також володіють відчутною політичною владою в Києві".

Про Захід і українських політиків

"Багато тих, хто зараз знаходиться при владі в Києві, мають таку репутацію, що рік тому ви не подали б їм руки".

"На жаль, дуже сильні в Україні праві сили, які терпіти не можуть ні "русских", ні росіян".

"На кожному перехресті київська влада вибирала неправильний шлях, а її західні поводирі (в першу чергу я, звичайно, маю на увазі США) підштовхували до ескалації кризи. Зіткнувшись з катастрофічними наслідками такого курсу, намагається звалити все на Росію".

"Не можна робити вигляд, ніби в Україні немає політично мотивованих вбивств, масових розправ і тортур. Не можна робити вигляд, ніби там немає викрадень людей, нападів на журналістів і правозахисників, ув'язнень за політичними мотивами".

Про Євромайдан і розстрілм

"Ой, як жаль. Так не треба було підтримувати насильницький путч в Україні. Таким чином книга законів була розірвана в цій тендітній країні, яка дуже важлива для Росії, особливо Крим і Донбас".

"Брюссель і Вашингтон говорили Україні, що їй треба робити. Ви першими порушили український суверенітет, стабільність і цілісність".

"Якщо негайно не зупинити злочинну авантюру київської кліки, тяжких, катастрофічних наслідків для України не уникнути. Ми про це попереджали вже не раз".

Про Радбез ООН

"Якби в нашому залі... з'явився інопланетянин, (то) після того, як він послухав би нашу дискусію, його серце переповнилось би гордістю за членів Ради Безпеки. Які принципові люди!"

Про Савченко

"Якби Надія Савченко в аналогічних умовах опинилася б в США, її доля була б визначена та сумна, вона б ніколи світа білого не побачила".

Про російські бомбардування Алеппо

"Дітей у Сирії посипають пилом, щоб видати за жертв".

"Якби нам потрібна була проповідь, ми пішли б до церкви. Якби ми хотіли чути вірші, ми пішли б в театр. Від оонівців, особливо керівників секретаріату ООН, коли вони запрошуються на засідання Ради Безпеки, чекаєш об'єктивного аналізу того, що відбувається. У вас це явно не вийшло".

"Особливо дивним мені здалося виступ представника Сполучених Штатів, яка побудувала свій виступ, як ніби вона мати Тереза".

"Припиніть зараз підтримувати різний набрід по всьому світу - екстремістів, терористів і різних інших любителів розгойдати ситуацію в тій чи іншій країні.Взагалі, припиніть втручатися в справи інших суверенних держав, залиште ці колоніальні звички, залиште світ в спокої", - сказав Чуркін постпреду Британії Метью Райкрофту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme