Держдума дозволила Путіну посадити кожного

Ухвалені сьогодні закони однозначно трактують усіх росіян від 14 років як злочинців

Журналіст відділу «Світ»
Держдума дозволила Путіну посадити кожно…

Після того, як Держдума Росії сьогодні прийняла в другому і третьому читаннях пакет антитерористичних законопроектів, внесених депутатом Іриною Яровою і сенатором Віктором Озеровим, життя для терористів в Росії стане нестерпним. Для всіх решту, щоправда, теж – але це вже подробиці.

Ухвалені сьогодні два законопроекти в той чи інший спосіб змінюють 21 російський закон, Кримінальний та Адміністративний кодекси, правила позбавлення громадянства і права неповнолітніх.

Втім, про все – за порядком.

По-перше, від тепер в Росі можна судити осіб від 14 років віком не тільки за участь в теракті, але й за участь в організації, яка його здійснила, а також за неповідомлення про цей теракт. А в списку злочинів, за які можна судити підлітків, крім терактів додано ще й участь у масових заворушеннях. Тому брати дітей старшого шкільного віку на опозиційні мітинги тепер не варто – «заметуть» на загальних основах, ще й побиття «нацгвардійців» в тяжких обладунках пришиють без жодних проблем.

По-друге, всім, хто допомагає незаконним мігрантам, тепер призначатимуть не штрафи, а реальні терміни ув’язнення – до 5 років включно. Про практику правозастосування подібної норми можна скласти уявлення за матеріалами російських ЗМІ, які інформують про судові процеси проти жінок, які спів мешкали з нелегальними мігрантами. Себто це вони думали, що спів мешкають – а насправді вони забезпечували мігранта «грошовими коштами, продуктами харчування та іншими засобами, необхідними для подальшого незаконного перебування на території Російської Федерації». За що раніше отримували виправні роботи, а тепер – підуть в тюрму.

По-третє, взялись «думці» й за місіонерів, проповідників та інших підозрілих типів. Їм не тільки заборонено порушувати громадський порядок, пропагувати екстремізм, «примушувати до руйнування сім'ї», заподіювати шкоду здоров'ю (в тому числі відмовою від лікування) і заважати дітям відвідувати школу. Їм ще й заборонено агітувати послідовників передавати своє майно релігійним організації, під що, зрозуміло, можна підвести практично будь-яку пожертву.

«Пощадили» російські законодавці операторів мобільного зв’язку – ті повинні зберігати текстові повідомлення користувачів, голосову інформація, зображення, звуки, відео-та інші електронні повідомлення впродовж шести місяців, а не трьох років, як планувалось на початку. Замість 1700 млрд. гігабайт зберігати їм доведеться рівно в 6 разів менше. Витрачаючи на це не 70 мільярдів доларів, а всього лише трохи більше десятка.

Цей список милих «антитерористичних» нововведень далеко не повний. Кому цікаві подробиці – тому сайт російської Держдуми на допомогу.

Але зводиться все це розмаїття норм до одного. Ситуація наближається до тієї межі, за якою кожен громадянин Росії – злочинець. І тільки добрий і все милостивий президент та його чесні правоохоронці вирішують, кого варто карати, а кого можна й помилувати. Поки що.

Бо зрозуміло, що коли пожертви вимагатиме священнослужитель РПЦ – то нічого лихого з ним не трапиться. А якщо це робитимуть традиційні та новітні протестанти, кришнаїти чи навіть буддисти – то трапитись з ними може рішуче що завгодно. І якщо нелегальні мігранти працюватимуть на будівництві офіцера ФСБ – то попрацювати їм дадуть. Може, не розплатяться в кінці, звичайно – щоб не забезпечували мігранта «грошовими коштами і продуктами харчування, необхідними для подальшого незаконного перебування…» - але то вже інша річ. А от якщо незаконного мігранта спіймають в бізнесмена, підприємство якого хоче «віджати» офіцер ФСБ – тоді все буде зовсім, зовсім по-іншому.

Ця радянська методика, власне, ніколи в Росії повністю і не зникала. І посадити на вимогу влади могли будь-кого і будь-коли. Але все це ще потребувало якихось тілорухів, які називались «слідством» та «судом». І для масового, по-справжньому широкого використання наявні норми були не те що непридатні – а незручні. Натомість ухвалені закони явно «заточені» під те, аби позбавити російських правоохоронців потреби дотримуватись будь-яких формальностей. «Участь в масових заворушеннях» «неповідомлення про злочин» та маса інших подібних норм дають можливість в момент будь-якого суспільного протесту закривати всіх – і надовго. І якщо Путін приймає подібні норми – виходить, він підозрює, що протест все-таки можливий?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme