Чому Україні варто прийняти свій "закон Логана"

Зважаючи на продемонстроване Андрієм Артеменком вміння багатьох українських політиків робити піар на будь-якій темі без винятку, вочевидь, настав момент на законодавчому рівні заборонити займатись небезпечними і зручними для російської пропаганди дурницями

Журналіст відділу «Світ»
Чому Україні варто прийняти свій "закон…

"Геніальних" планів примирення України з Росією за останні три роки було сформовано вже близько дюжини. Відзначились на цій сумнівній ниві чимало дипломатичних світил. Включно з П'єром Морелем, Генрі Кіссінджером та іншими політичними "стовпами" з числа тих, хто із якихось причин вирішив попіаритись на питанні врегулювання українсько-російського конфлікту.

Що ж, до полку "професійних миротворців" прибло поповнення з любительської ліги – "таємний план" українсько-російського примирення авторства українського депутата Андрія Артеменка став явним. Себто не повністю, звичайно, явним – але й опублікованих тез стосовно "здачі Криму в довгострокову оренду", "законодавчого оформленого нейтралітету" та інших подробиць цілком достатньо, щоб зробити багато-багато шуму з нічого. "Фішкою" плану, яка мала зацікавити сьогоднішнього господаря Білого дому, була можливість зняти з Росії санкції без втрати обличчя.

Група "аматорів-дипломатів" (кожен з яких, до речі, мав раніше чималі проблеми із законом), у складі Андрія Артеменка, підприємця американо-російського походження Фелікса Сатера та особистого адвоката Трампа Майкла Коена (останній перебуває під розслідуванням ФБР за зв'язки з Росією) передала цей "план врегулювання" раднику Трампа з національної безпеки Майклу Флінну. Біда полягала лиш у тому, що Флінн був вимушений піти у відставку за обман віце-президента США, і з читанням планів українського депутата у нього якось не склалося. Втім, Артеменко вірить, що його труди не пропадуть намарне – Трамп нікуди з Білого дому поки не подівся, тому й новий радник з нацбезпеки рано чи пізно теж з'явиться.

Вся ця історія багато що каже не тільки – і не стільки – про адміністрацію Дональда Тампа. Хоча й кількість сумнівних людей, які в ній обертаються і мають можливість впливати на думку радника з нацбезпеки, звичайно, теж показова.

Але далеко ситуація сказала про український політикум. Де депутат задля якоїсь туманної мети (будемо надіятись, що в тому тумані ховається негарне слово "самопіар", а не суворе словосполучення "державна зрада") створює "геніальний план". Але несе його не до лідера фракції, не до секретаріату ВР, не на Банкову і не в МЗС. Він відправляє його у США – за чутками, разом із порцією компромату на президента власної країни. Який Артеменко теж не відніс до НАБУ, Генпрокуратури, чи, бодай, до двох-трьох популярних газет – а додав у вигляді "спеціального бонусу" для керівництва чужої все-таки країни. Після чого Трамп напевно, робить для себе висновки, що "не всі в Україні хочуть сваритись з Росією". А російські ЗМІ дружненько обсмоктують сюжети про "втрату керованості" в Україні, і "сварки всередині хунти".

Особливого шарму ситуації додає той факт, що громадянин Артеменко, який хоче в такий оригінальний спосіб "помирити" Україну з Росією і дозволити Трампу дружити з Путіним, є заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. У когось іще виникають питання стосовно того, чому в нас з нею так погано?

І після всього лідер фракції, за списками якої цей невизнаний дипломатичний геній потрапив до парламенту, суворо киває йому пальцем, і погрожує залишити без мандату. Втім, в такій непримиренності Олега Валерійовича до свого непутящого депутата чомусь виникають сумніви.

У цій чудесній ситуації виникає достатньо логічне бажання. Щоби Верховна Рада раз і назавжди припинила подібну самодіяльну дипломатію, ввівши український аналог американського "закону Логана". Суть якого полягає в тому, що ніким не вповноважені громадяни під страхом кримінального переслідування не можуть вести ніяких переговорів з владою інших держав.

У США, до речі, закон був прийнятий у 1798 році, і за ним так нікого не засудили. Але навіть початих кримінальних розслідувань зазвичай було досить, аби раз і назавжди відбити охоту "самодіяльним дипломатам" вирішувати долю країни не маючи на це ні схвалення законної влади, ні підтримки громадян країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme