Чому Путін "злив" Трампа

Опинившись перед лицем закономірного програшу, Дональд Трамп, схоже, так і не придумав стратегії продовження кампанії, впавши в ступор, що супроводжується вигуками про "брехливі ЗМІ", "брехливих соціологів" і "противних жінок". А Москва невдах не любить

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Чому Путін "злив" Трампа…

Вибори у США, фактично, вже відбуваються. Дострокове голосування грає на президентських перегонах колосальну роль. Шість мільйонів американців вже проголосували, і очікується, що іще до 40 мільйонів осіб проголосують достроково. Це, для розуміння масштабу, більше ніж 40 відсотків усіх, хто може віддати свій голос.

І, попри відсутність підрахованих та оприлюднених результатів, голосування йде без особливих несподіванок – соціологи говорять про тривідсоткову перевагу в Гілларі Клінтон навіть у Флориді, яка традиційно вважається "суперечливим" штатом, і де встигло проголосувати більше мільйона виборців. Загалом по країні відрив Клінтон становить, за даними соціологів, від 6 до 12%. Що дає змогу кандидатці від демократів говорити про опонентів, як про "невдах".

Не міняється риторика й у Трампа, який, поки йшла "стратегічна" й віддалена у часі від моменту виборів агітація, поводився екстравагантно, а зараз просто впав у подобу істерики.

"Хлопці, ми перемагаємо. Ми перемагаємо. Ми перемагаємо" – переконував він натовп під час короткого вояжу до Флориди. У чому саме полягає перемога – і хто іще її може побачити, кандидат від республіканців, на жаль, не сказав. Як не сказав і того, чому його оптимізму не поділяють не тільки "противні жінки", але навіть його власні радники. Як не сказав він, і того, що планує протиставити очевидно успішній стратегії демократів, яка від істеричних криків чомусь не втрачає ефективності.

Все це наштовхує на одну просту думку. Трамп "здувся", не витримавши гонки. І навіть його крики про "втрачену перемогу" більше нічого не значать. Бо ніякого "майдану" він не готує. І готувати, насправді, не може.

Бо в США є відносно багато тих, хто гаряче підтримує Трампа. Є, напевно, іще більше тих, хто повністю чи частково розділяє погляди Трампа на вашингтонські політичні еліти загалом і Гілларі Клінтон зокрема. Але є вкрай небагато тих, хто всерйоз вірить, що виборча система США настільки "гнила й брехлива", що може вкрасти в Трампа 3, 5 чи 7 відсотків голосів. А без такої віри ніхто за "вкрадену перемогу Трампа" на вулиці, звичайно, не вийде.

"Росіяни не йдуть", тому що Путін - не настільки дурний. Він розуміє, що Трамп програв. Тепер вони відступають", - написав у своєму Твіттері колишній посол США в Росії Майкл Макфол. Судячи з того, як мало стало російських коментарів про хід виборів у США, здається, дипломат недалекий від істини.

Втім, у будь-якому разі вплив Кремля на виборчі перегони у США зараз буде мінімізований. Бо всіляка відкрита підтримка Дональд Трампа з боку Росії однозначно зіграє йому на шкоду. Натомість кілотонни документів, які публікує WikiLeaks, вже просто ніхто не читає. І в тому немає жодної "змови брехливих ЗМІ" – просто повідомлень стало занадто багато, і в них надто мало цікавого.

Звичайно, після завершення виборів буде чимало версій від кремлівських "аналітиків" стосовно того, що "все було несправедливо". І про те, що "в США пройшли недемократичні вибори". Але це, по суті, нічого не змінить. На рішучі дії Путін не наважиться. Не тому, що він поважає міжнародне право, чужий суверенітет, чи ще щось подібне. Просто Трамп, схоже, гонку програв. А невдахи Кремлю не потрібні.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme