Чому "наїзд фіскалів" став найкращою зброєю проти друзів Путіна

В арсеналі європейської політичної боротьби проти проросійських сил з'явились навдивовижу дієві методи. Ретельна фінансова перевірка партій та політиків, близьких до Росії, зазвичай приносить цікавий улов

Журналіст відділу «Світ»
Чому "наїзд фіскалів" став найкращою збр…

Європейське відомство по боротьбі з шахрайством взялося за Мартіна Шульца. Організація перевіряє повідомлення про сумнівні дії очільника німецьких соціал-демократів під час його головування в Європарламенті.

Звинувачення не те, щоб якісь жахливі й нечувані – йдеться про можливість шахрайства з фінансовими коштами. Яке, ймовірно, полягало в тому, що теперішній менеджер передвиборної компанії Шульца – і колишній його прес-аташе Маркус Енгельс в момент прийому на роботу в Європарламент був записаний мешканцем Брюсселю, хоч і жив у Берліні. Відповідно, коли Енгельса "відправили" до Берліну – в якому він, власне кажучи, й мешкав, то з коштів Європарламенту йому сплачувались надбавки за відрядження і проживання в іншому місці.

"Ціна питання", вочевидь, становитиме десятки, в гіршому випадку – сотні тисяч євро. Але, як показав досвід Франсуа Війона, цього цілком достатньо, щоби в разі, якщо підозри підтвердяться, помножити рейтинг політика і його партії на нуль.

Особливо зворушливо ця історія виглядає на тлі того, що зараз рейтинги як соціал-демократів, так і блоку Ангели Меркель, ХДС/ХСС коливаються практично на одному рівні, 31-33%. І навіть якщо на Шульца не нариють рівним рахунком нічого, сам факт подібних звинувачень може коштувати німецьким соціал-демократам перемоги на виборах. При тому, що в уряд вони, скоріше за все, чудесно потраплять – але вже у ролі "молодших партнерів" у коаліції, а не господарів становища.
Звичайно, говорити про якусь відверто пропутінську позицію Мартіна Шульца було б несправедливо, більше того – неправдиво. Але близькість німецьких соціал-демократів до інтересів Росії стала практично аксіомою з часів "геноссе Шредера".

Таким чином, за останній місяць ми спостерігаємо вже третій епізод "фіскальної атаки" на чергового друга Путіна – або ж члена партії, частина якої прихильно ставиться до ідеї захисту інтересів Росії. Першим впав Фійон, втративши рейтинг і надії на президентство. Позавчора французька поліція розпочала затримання соратників Марін Ле Пен - у справі про фіктивні робочі місця в Європарламенті. Постраждали поки її охоронець Тьєррі Лежьє і керівниця штабу Катрін Грізе, але не виключено, що в процесі слідства справа дійде і до самої Ле Пен.

І от вчора у справі про аналогічні гріхи розпочались проблеми у пристойного загалом політика Мартіна Шульца, який мав нещастя балотуватися від надто дружніх до Росії соціал-демократів.

Якимось абсолютно дивним і незбагненним чином стається так, що політики, які симпатизують Путіну – і яким симпатизує російський президент, при детальнішому розгляді зазвичай виявляються нечистими на руку

Можливо, цей нехитрий метод боротьби з найяскравішими постатями проросійського руху варто взяти на озброєння і українським правоохоронцям. Поцікавившись, наприклад, бізнесовим життям Вадима Новинського, замість того, щоб будувати трохи фантастичні – і не надто переконливі судові справи про його "релігійні" подвиги.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme