Чому ФБР "підіграє" Дональду Трампу на виборчих перегонах

За останні дні найпотужнішим іміджмейкером президентських перегонів у США, без сумніву, стало ФБР

Журналіст відділу «Світ»
Чому ФБР "підіграє" Дональду Трампу на в…

Для початку три дні тому очільник відомства Джеймс Комі оголосив, що ФБР знайшло новий масив листів Гілларі Клінтон. Масив цей слід проаналізувати у справі про протизаконне використання приватного поштового сервера Гілларі Клінтон в той момент, коли вона перебувала на посаді держсекретаря.

Натомість зв’язків між Трампом та Росією, які вимагала розслідувати кандидатка від демократів, у ФБР знайти не зуміли. Чи й не стали шукати – оскільки про якісь серйозні процесуальні дії з цього приводу чути нікому не довелося..

В якості "бонусу" для Трампа ФБР несподівано опублікувало майже півтори сотні сторінок документів, котрі стосуються скандального рішення президента США Білла Клінтона помилувати фінансиста і спонсора Демократичної партії Марка Річа в 2001 році. Розслідування, до слова, завершилося в 2005 році. Документи чомусь були опубліковані рівнісінько на 11 років пізніше, в акурат за лічені дні перед президентськими виборами.

ФБР пояснило публікацію документів "чисельними проханнями" зацікавлених осіб. Від більш змістовних коментарів, яких вимагали журналісти чисельних ЗМІ, у відомстві скромно відмовились.

Результати не забарились. Вперше за півроку Трамп, за даними опитування ABC та The Washington Post, випереджає Клінтон на 1 відсоток(46%проти 45%), в той час як ще тиждень тому різниця була зворотною. Звичайно, з похибкою опитування у 2,5% ці цифри мало що значать, але на певну тенденцію вони все-таки натякають.

У цьому місці можна сильно здивуватись стосовно дивовижної дружби Дональда Трампа не тільки з російською елітою, але й зі спецслужбами власної країни. Внаслідок якої Гілларі Клінтон, котру підозрюють в "легковажній поведінці (це зі звіту ФБР) і роботі зі службовою поштою на власному комп’ютері, потрапляє в центр скандалу. При тому що жодного закону про обов’язкове використання посадовцями США саме службової пошти не існує – вони зобов’язані тільки в разі потреби надавати всі листи, запитані відповідними відомствами.

Натомість Трамп, який говорив все те, що говорив про жінок, мексиканців, мусульман і т.д., а також  закликав російських хакерів втрутитися в хід виборів у США, має від спецслужб повну амністію. І це, помітимо, при тому, що країною керує президент-демократ.

Різкі заяви з приводу "грубих помилок ФБР" пролунали не тільки в Сенаті та Конгресі, але й від колишнього керівника Мінюсту США та багатьох інших авторитетних правоохоронців. Комі розкритикували у відкритому листі до преси понад півсотні колишніх посадовців ФБР.

Чому так трапилось? Причина, звичайно, може виявитись банальною і простою Трамп міг просто купити очільника ФБР, грошима чи обіцянками – не важливо. Чи у якийсь спосіб шантажувати його.

Хоча все може обійтись і без будь-якої конспірології. Просто права пересічного громадянина (яким, формально, є Дональд Трамп) в США захищені далеко краще, ніж права бюрократа-посадовця, яким впродовж багатьох років була Гілларі Клінтон. І в біографії будь-якого бюрократа можна знайти порушення нехай не законів навіть – інструкцій, які надміру ретельний слідчий може перетворити на масштабне політичне шоу. Можливо, подібна політика має і свої переваги.

Важливо інше. Голосні й безвідповідальні заяви Трампа (навіть якщо він відмовиться від їх реалізації на посаді президента) завдали США набагато більше шкоди, ніж уявні поки що гріхи Гілларі Клінтон. І він, згідно чинного законодавства США, не понесе за них жодної відповідальності. Що, мабуть теж є не зовсім правильним. Незалежно від того, хто саме стане новим господарем Білого Дому. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme