Чи зможе Трамп за підтримки Путіна організувати пародію на Майдан

Останні заяви Трампа, який потроху втрачає підтримку, натякають на його підготовку до публічного оскарження результатів виборів. У чому, по мірі сил, йому явно допоможуть кремлівські друзі та симпатики

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Чи зможе Трамп за підтримки Путіна орган…

"Вибори вже абсолютно сфальсифіковані нечесними засоби інформації, які підтримують нечесну Гілларі". Таку заяву зробив Дональд Трамп за декілька годин після того, як соціологи показали зростання розриву між ним і Гілларі Клінтон. Розрив, до речі, виріс з 2 до 6 відсотків. "Пуссі" не минулись Трампу надаремне.

Власне, про "можливе фальшування виборів" Трамп роздумував іще в серпні, а тепер дійшов висновку, що воно, по суті, вже й відбулося – не треба навіть на спостерігачів витрачатись. З одного боку, це можна сприймати як реакцію на передвиборні невдачі і просто сезонне загострення і без того не надто стійкої психіки республіканського депутата. З іншого боку, звинувачення вийшло такого масштабу – і такої провокаційності – що заявити про його неправдивість поспішили не тільки демократи, а й колеги Трампа з Республіканської партії. Які обґрунтовано підозрюють, що Трамп поковбойствує – і втече до своїх мільярдів та всепрощальної Меланії, а решті партії треба спробувати якось залишитись на плаву.

На що розраховує Трамп, розкидаючись звинуваченнями про "фальшування" виборів? Він надіється, що "нечесна преса" його полюбить, і заявить що всі його божевільні заяви – про жінок, мексиканців, Путіна, НАТО – це був затягнутий до осені першоквітневий жарт? Навряд чи. Він надіється, що створить собі образ "постраждалого від брудної політики простого хлопця?". Можливо. Тільки для цього йому треба програти вибори і покинути політику.

Хоча все, здається, простіше. Авантюрник і демагог, Трамп просто не вміє програвати. Він не може визнати – навіть сам для себе – що його пародійна стратегія, спрацювавши на внутрішньопартійних виборах республіканців, просто не працює на всю країну. А в його минулому надто багато епізодів, притаманних ексцентричним грошовим мішкам, а не політикам дотепер дещо пуританської країни. Трамп шукає виправдання своєї невдачі – перед самим собою у першу чергу.

Але все це – особисті проблеми Трампа. Натомість в Кремлі у подібних заявах про "фальшування" виборів у США бачать чудову можливість. Можливість нагодувати Гілларі Клінтон тією самою пілюлею, якої Путін боїться з 2004 року. Ненастанний страх перед "кольоровою революцією", цим пекельним винаходом Держдепу, який примушує російського президента нарощувати і нарощувати "внутрішньо-силовий" блок в державі, отримав у наявній ситуації можливість виходу. Громадськими протестами за "липові" вибори можна полякати Гілларі Клінтон, яка, на думку Путіна, і є одним з архітекторів не однієї "кольорової революції".

Звичайно, ні Трамп, ні Путін не вірять в можливість "переграти" результати виборів у США за допомогою інспірованих ззовні чи підтримуваних Трампом протестів. Громадяни США просто на це не підуть.

Але зібрати групу маргіналів, які будуть постійно сумніватись у легітимності обраної влади США, нести якісь конспірологічні дурниці і вимагати "все переголосувати" – на це і Кремль, і Трамп цілком здатні. Тим паче, що подібну історію Путін цілком може використати і у внутрішній політиці, переконуючи росіян у тому, що "фальшують скрізь".

Тому, складається враження, що в Росії громадяни з належним знанням англійської мови зможуть скоро підзаробити. До ольгінських (і не тільки) тролів, які ламаною українською мовою імітують розчарування українців Майданом і Європою, додадуться ті, хто вивчивши про "Ланден іс зе кепітал оф Грейт Брітн", вирушать битись на американських форумах за права ображеного владою Трампа. Бо за межі віртуального простору путінсько-трампівський майдан, здається, не вийде. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme