Чи навчать британці Трампа тримати язик за зубами

Нездатність нової адміністрації США контролювати конфіденційність інформації, яку "зливають" всі – від клерків до президента, загрожують катастрофічним "випаданням" Вашингтону із західного розвідувального співтовариства

Журналіст відділу «Світ»
Чи навчать британці Трампа тримати язик…

Конфлікти довкола розголошення конфіденційної інформації, які розгорілися як у стосунках США з їхніми геополітичними союзниками, так і всередині самого Білого дому, довели до першого реального неприємного результату.

Британська поліція припинила ділитися інформацією про хід розслідування вибуху в Манчестері із США. Таке рішення пов'язане з серією витоків інформації, джерелом яких стали американські правоохоронні органи.

У середу New York Times опублікувала фотографії з місця вибуху з речовими доказами – уривками рюкзака, гайками і болтами, а також "можливим детонатором".

Ця публікація, за чутками, викликала реальну лють в уряді Великої Британії.

Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підніме це питання на сьогоднішній зустрічі з президентом США на самміті НАТО.

При тому сам Трамп, ймовірно, не був джерелом даного конкретного "витоку" – його ніжна любов до американських великих ЗМІ загальновідома, і постачати їх інформацією він сам – чи хтось із його команди – навряд чи став би.

Але загальна атмосфера повної відсутності контролю над конфіденційною інформацією – це "досягнення" саме трампівської адміністрації.

Бо, з одного боку, ті американські держслужбовці, які не є частиною команди нового президента, забезпечують постійні витоки інформації про Трампа, не без підстав підозрюючи його у зв'язках з Росією, некомпетентності і яких завгодно ще смертних гріхах. "Зливаючи" подробиці про Трампа і його команду у пресу, цілком добросовісні службовці Держдепу, скоріш за все, відчувають себе захисниками демократії. З якоїсь точки зору, вони ними і є. Інша річ, що організація, будь-яка чутлива інформація з якої може стати надбанням репортерів впродовж лічених годин, не викликає довіри ні в іноземних партнерів, ні у власних платників податків.

З іншого боку, і сам Трамп, який говорив все, що спадало на думку, не сильно рахуючись з особою співбесідника, теж встановив своєрідний "новий стандарт" халатності в поводженні з інформацією. Досить згадати дані ізраїльських розвідників про підготовку терактів з ноутбуками в пасажирських літаках, які Трамп "злив" очільнику російського МЗС Сергію Лаврову. Чи чудесну розмову Трампа з президентом Філіпін Родріго Дутерте. В ході якої американський президент не тільки назвав північнокорейського колегу "божевільним з ядерною зброєю" (ні-ні, ніхто не заперечує по суті – але говорити такі речі дипломатичний протокол не дозволяє) – але й вирішив похвалитись тим, скільки і яких ядерних субмарин він відправив до берегів КНДР. Додавши під кінець відкритим текстом, що пускати їх у дію він, загалом, не збирається.

Помітимо, все це робив чоловік, який під час передвиборних перегонів звинувачував Хілларі Клінтон у використанні домашнього поштового сервера для неважливого службового листування.

І зараз, наприклад, Дональд Трамп і американська дипломатія роблять все можливе, щоб залучити повний склад країн НАТО до війни з Ісламською державою, у решти членів альянсу виникне закономірне питання – а що трапиться з їхніми розвідданими, якщо вони потраплятимуть у "спільний казан" у Вашингтоні?

І якому черговому Лаврову чи Дутерте "зіллє" інформацію президент США?

Тому зараз перед адміністрацією Трампа, поряд із традиційним уже відмиванням від зв'язків з Росією, постає нове і значне завдання – відновлення довіри до Вашингтону з боку західного розвідувального співтовариства. І в разі ,якщо це завдання не вдасться вирішити впродовж найближчих тижнів, чи, гірше того, Дональд Трамп знову "зіллє" пару-трійку чужих таємниць, добутих розвідниками союзних країн, це матиме катастрофічні наслідки як для США, так і для решти світу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme