Білоруська армія тренується відбиватися від сепаратистів біля кордону з Росією

З 14 по 20 вересня під керівництвом начальника Генштабу Збройних сил Білорусі проводиться навчання "Управління угрупуванням Збройних сил, інших військ і військових формувань в рамках спецоперації для стабілізації обстановки в окремих кризових районах держави"

Як повідомляє прес-служба Міноборони Білорусі, основні завдання навчання – "відбиття атак незаконних збройних формувань і диверсійних-розвідувальних груп потенційного противника, їх пошук, блокування, примус до здачі або знищення", передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Вперше учасники командно-штабного навчання будуть виконувати поставлені перед ними завдання практично на всіх полігонах Збройних сил - Лосьвіда, Гожівський, Лепельський, Осиповичський, Борисовський, Обуз-Лесновский, Доманівський, а також на території Полоцького району Вітебської області, Горецького району Могилевської області і в пунктах постійної дислокації", - повідомляють в Міністерстві оборони.

Полоцький і Горецький райони безпосередньо межують з Росією. Оборонне відомство Білорусі повідомляє, що до навчання приєднані органи управління, Збройні сили, підрозділи МВС і МНС, Державний прикордонний комітет, КДБ і Слідчий комітет.

"Всього до 7500 людей, до 60 бойових танків, до 220 бойових броньованих машин і до 50 артилерійських знарядь, мінометів і РСЗВ. В інтересах вирішення завдань навчання із запасу призвано близько 450 військовозобов'язаних", - повідомляють в Міністерстві оборони.

Білоруський військовий експерт Олександр Алесін вважає, що масштабні навчання Збройних сил Білорусі на східних кордонах країни мають на меті відпрацювання сценарію протидії гібридним загрозам, приклад яких - події в Криму і на Донбасі.

Алесін підкреслює, що подібні навчання треба сприймати в широкому сенсі - як реалізацію нової військової доктрини Білорусі.

"Це реалізація положення нашої військової доктрини, яка тепер передбачає протидію гібридній агресії. Ми пам'ятаємо, що в доктрині цілий сценарій розписаний можливого розвитку подій: це і соціальна напруженість, і заворушення, і "кольорова революція", і, як вища стадія, гібридна війна. Гібридна війна передбачає взаємодію внутрішньої п'ятої колони із зовнішнім ворогом, який безпосередньо сам не веде війну, але розпалює конфлікт, підкидаючи гроші і зброю, і веде інформаційну війну. Тобто це гібридна агресія. А для того, щоб протистояти такій комплексній агресії, у військовій доктрині раз і передбачено взаємодію всього силового блоку - КДБ, МВС і Прикордонного комітету", - говорить експерт.

Алесін вважає, що нинішні навчання білоруської армії свідчать про те, що керівництво Білорусі очікує гібридної агресії з боку Росії в найближчому майбутньому.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme