UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Американські вчені вперше успішно заморозили і розморозили органи

Американські медики вперше змогли успішно розморозити шматочки заморожених тканин і органів, не пошкодивши при цьому клітин і міжклітинної середовища, використовуючи наночастинки- "грілки" з оксиду заліза

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Science Translational Medicine, передає Depo.ua.

"Нам вперше вдалося показати, що ми можемо взяти великі зразки біоматеріі і швидко розморозити її, не пошкоджуючи тканин, підвищуючи температури на сотні градусів за хвилину. Подібні результати радують нас і дозволяють сподіватися, що в майбутньому ми зможемо створити цілі банки заморожених органів для трансплантації ", - заявив Джон Бішоф з університету Міннесоти в Міннеаполісі.

Проблема при розморожуванні органів, за словами Бішофа, полягає в тому, що заморожені тканини розігріваються нерівномірним чином, в результаті чого їх клітини і вони самі в цілому тріскаються і розвалюються на частини. Відповідно, якби існувала технологія рівномірної і дуже швидкого розморожування, то тоді б ця проблема була б вирішена.

Вчені з університету Міннесоти знайшли відповідь на це питання в світі наночастинок. Вони звернули увагу на те, що мікроскопічні фрагменти заліза і багатьох інших металів можна нагріти до надвисоких температур в сотні і тисячі градусів Цельсія, опромінюючи їх радіохвилями або мікрохвиль. Сьогодні такі наночастинки вчені використовують для "випалювання" ракових пухлин, де вони швидко накопичуються після введення в організм.

Виявилося, що ці ж самі наночастинки можна застосовувати для "миттєвого розморожування" органів. Як розповідають медики, додавання навіть невеликого числа наночастинок в тканини захищає їх клітини від пошкоджень і дозволяє розморозити їх буквально за хвилину, підвищивши температуру з мінус 160 градусів Цельсія до кімнатної температури за одну мить.

Роботу цієї методики вчені продемонстрували, заморозивши і розморозивши кілька серцевих клапанів і артерій, витягнутих з серця свиней. Як показали досліди з ними, тканини і органи були позбавлені пошкоджень і в цілому не відрізнялися за структурою від інших частин серця, що не піддавалися заморожуванню.

Зараз дана технологія, як визнають Бішоф і його колеги, ще не придатна для заморозки великих органів - всі досліди велися на невеликих шматочках тканини, чия маса не перевищувала 50 міліграмів. Проте, американські дослідники впевнені, що їм вдасться адаптувати дану методику і для розморожування зразків масою в кілограм і обсягом в літр, і вважають, що технологія буде працювати і за цими межами.

Нагадаємо, що у вересні 2016 року у Великій Британії вперше в історії провели роботизовану трансплантацію нирок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme