ЗМІ пишуть, що Нуланд встановила новий дедлайн для виборів на Донбасі

Якщо раніше перед Україною ставили умову прийняти виборчий закон в ОРДЛО до кінця березня і провести вибори на неконтрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня, відповідно

Про це з посиланням на джерело пише Сергій Рахманін у своїй статті для DT.UA, передає depo.ua.

"Наскільки можна судити, ці терміни не були озвучені на зустрічі пані Нуланд із представниками парламентських фракцій. Однак, за нашими даними, цю інформацію представник Держдепу довела до відома президента Петра Порошенка під час особистої зустрічі", - йдеться в статті.

За словами, Рахманіна, імовірно, там же були озвучені ще дві дати — з 18 травня повинен стартувати новий етап повного припинення вогню, а 20 травня Росія може видати Києву Надію Савченко.

"Інших подробиць розмови між українським президентом та американським посланником наше джерело не повідомило, однак, за його словами, розмова тривала близько чотирьох годин", - зазначає автор.

Як пише Рахманін, в приватних бесідах зарубіжні дипломати кажуть, що Меркель, Олланд і Обама вкрай роздратовані нездатністю (або неготовністю) Петра Порошенка виконати обіцянки щодо забезпечення проведення виборів на території ОРДЛО.

"Увесь цей час український президент користувався простою тактикою: не відмовлявся від зобов'язань, прийнятих у Мінську, але й не поспішав реалізовувати досягнуті в білоруській столиці домовленості. Порошенко просто зволікав, не маючи власного плану і вважаючи, що він працює на Україну. Тепер Києву дали зрозуміти, що час очікувань минув. Прийдешні вибори у США, Німеччині та Франції, з одного боку, не дозволяють лідерам цих держав надто часто відволікатися на вирішення українських питань, а з іншого — примушують їх активніше тиснути на Київ, аби домогтися успішного завершення "української історії", під якою вони розуміють фактичне надання ОРДЛО спеціального статусу і, як мінімум, заморожування активного збройного конфлікту", - пише автор.

За його інформацією, у Вашингтоні (як і в Берліні та Москві) не дуже вірять у швидке й успішне внесення до Конституції змін, що стосуються "особливого статусу" окремих районів Донецької та Луганської областей. Однак прийняття законів про місцеві вибори та амністію, проведення виборчої кампанії на території ОРДЛО там вважають завданням реалістичним.

"Черговий дедлайн, призначений Заходом для виконання Україною Мінських угод, може виявитися останнім. І ніхто не береться судити, що буде, коли в зазначений термін прийняті домовленості так і не вдасться реалізувати. Очевидно лише те, що українська влада не дуже успішно розпорядилася виграним часом. Чіткого, реального плану вирішення конфлікту на Донбасі так і не було прийнято", - йдеться в статті.

Раніше повідомлялося. що більше половини громадян України виступають проти проведення виборів на окупованій території ОРДЛО та амністії для громадян, які там проживають.

Вікторія Нуланд також заявила раніше, що США не наполягають на проведенні виборів у Донбасі цього літа. Однак американці виступають за те, щоб голосування відповідало міжнародним стандартам і конституції України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme