Журналісти впіймали "Укроборонпром" на торгівлі з Росією

Державна фірма "Укрінмаш", що входить до концерну "Укроборонпром", через британських посередників купувала в російських виробників гусеничні стрічки для військової техніки і двигуни для БТР 70

Про це йдеться в сюжеті "Слідства.інфо", опублікованому на YouTube,  Depo.ua.

Постачальником продукції була британська фірма "Rion Assets Company LTD". Її директор - громадянка сейшельських островів Селма Францис. При цьому банківський рахунок компанії відкрито в Латвії.

"Показово те,  що банківський рахунок "Rion Assets Company LTD" відкрито у Латвії. Це стало поширеною практикою, коли компанії, помічені у різного роду оборудках та відмиванні коштів користуються послугами латвійських банків",  - зазначається у сюжеті.

Реальних осіб, що стоять за "Rion Assets Limited LTD", журналісти "Слідства.інфо" знайшли в Києві. На переговорах з "Укрінмашем" британську фірму представляв мешканець столиці.

"У "Укрінмашу" довіреність представника британської компанії, питань не викликала, як і не викликало питань те, що офіційною адресою для листування міжнародної компанії з Туманного Альбіону, у переговорах з "Енергоатомом",  була вказана київська квартира", - сказано у розслідуванні.

Офіційним представником британської компанії виявився мешканець Києва Роман Корнієнко.

Контактна адреса "Rion Assets Limited LTD" - м.Київ, Дарницький бульвар, 3А.

За цією адресою зареєстроване ТОВ "Сплав-Україна" директором якої є Корнієнко Олександр Анатолійович, (ймовірно батько Романа Корнієнка), а єдиним власником цієї фірми виступає російське закрите акціонерне товариство "Сплав" з Новгорода.

Ця корпорація належить російській "Альфа-Груп" і виготовляє обладнання для атомних електростанцій для багатьох країн колишнього Радянського Союзу.

До постачань продукції "Укрінмашу", "Rion Assets Limited LTD" брала участь в тендерах "Енергоатому".

Згідно з документами, які є в журналістів, на закупівлю гусеничних стрічок українським підприємством було витрачено 121 200 доларів за 20 одиниць, або ж 6060 доларів за штуку. На закупівлю двигунів для БТР було витрачено 160 тисяч доларів за 20 одиниць, тобто 8 тисяч доларів за штуку.

"Водночас середня ціна за такі двигуни становить близько 2, максимум 3 тисячі доларів, а це майже вчетверо дешевше того, що "Укрінмаш" купив у британської прокладки", - наголошується в сюжеті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme