Закупівлю «вишок Бойка» повинні були розслідувати ще восени минулого року - Голомша

Матеріали резонансної справи про «вишки Бойка» були перевезені до Криму і у зв'язку з анексією там і залишилися

Закупівлю «вишок Бойка» повинні були роз…

Про це в інтерв'ю «Главкому» заявив колишній перший заступник генерального прокурора України Микола Голомша, передає depo.ua.

«Коли я прийшов на посаду, «вишки Бойка» були одним з основних пріоритетів. Я сам цікавився цією справою. Але, як відомо, за дивним збігом обставин матеріали цієї справи були перевезені до Криму і у зв'язку з анексією там і залишилися», - сказав він.

Коли саме це сталося, Голомша не пам'ятає.

«Не пам'ятаю точно, в кульмінативній фазі правління режима Януковича. Думаю, що випадковості в цьому не було. Кримінальне провадження було відкрито, але які є напрацювання і результати - я не знаю», - сказав він.

За словами Голомші, з об'єктивних і суб'єктивних причин результатів немає, хоча повинні вже бути.

«Минулої весни мною було підготовлено від імені генпрокурора письмове розпорядження про повноцінне розслідування (закупівель бурових вишок, - ред.). Коли ми дізналися, що всі матеріали в Криму, стало питання про їх поновлення. Контролюючі органи та оперативні служби могли відтворити картину злочину», - сказав він.

Колишній перший заступник генерального прокурора зазначив, що були наглядові виробництва, що дозволяли це зробити, зрозуміти, про що йде мова.

«Учасники закупівлі ж не виїхали до Криму. До середини літа розслідування перебувало на піку виконання і до вересня-жовтня 2014 року ми вже бачили б результати. Ймовірно, не було бажання», - сказав Голомша.

Як повідомляв depo.ua, 18 червня розпочато досудове розслідування за фактом заволодіння невстановленими особами, що діяли від імені посадових осіб ДАТ «Чорноморнафтогаз», державними коштами в сумі 400 млн доларів під виглядом закупівлі вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі.

Нагадаємо, в 2012 році віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко опинився в центрі гучних скандалів. З'ясувалося, що бурові установки «Петро Годованець» і «Незалежність», прозвані в народі «вишками Бойка», були закуплені за завищеною ціною - 400 млн дол. за кожну. При цьому ціна, встановлена ​​виробником, на 150-200 млн дол. нижче. У грудні 2012 року стало відомо, що рахунки фіктивної компанії, що продала Україні «вишку Бойка» і відмила 150 млн дол., заарештовані латвійської поліцією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme