Захід дозволить Україні не виконувати Мінськ-2. В обмін на зміну влади

З подачі ЄС та США в українському суспільстві запускається месседж, що зміни до Конституції слід відкласти

Захід дозволить Україні не виконувати Мі…

З подачі ЄС та США в українському суспільстві запускається месседж, що зміни до Конституції слід відкласти

Зміни до Конституції, які планується ухвалити вже в лютому 2016 року року містяться три ключових моменти: децентралізація, антикорупційна та судова реформи,а також "особливий статус Донбасу".

Перший момент є головною реформаторською "фішкою" команди Порошенка, але, насправді, децентралізація послаблює вплив президента на регіони і не зовсім влаштовує місцеві еліти, які звикли до існуючого стану речей. З іншого боку децентралізацію затято критикують Тимошенко, Ляшко та Садовий, які навпаки говорять про "узурпацію" влади в регіонах Порошенком внаслідок децентралізації. Тобто зібрати 300 голосів за цей пункт буде украй складно, але можливо. Проблема лише в тому, що збирати доведеться Порошенку, платити за компроміс теж доведеться йому, але, насправді, децентралізація йому якраз і не горить.

Другий момент - антикорупційна реформа та суди - це та "фішка", яку АП якраз хотіли би втілити у життя більше, ніж децентралізацію, але й тут наштовхнуться на спротив і 300 голосів буде зібрати ще складніше.

Третій момент - найконтрверсійніший - пункт Конституції про "окремий закон щодо особливостей здійснення самоврядування в ОРДО та ОРЛО". Проти цього пункту виступають усі в суспільстві, окрім, Порошенка, на якого тисне Захід щодо виконання Мінська-2. І тут 300 голосів уявити майже не реально.

За даними джерел depo.ua, Захід, головним чином в особі посла ЄС Яна Томбінського, не наполягає на змінах в Конституції взагалі, розуміючи, що їх ухвалення малореальне. При цьому в Брюселі та Вашингтоні розуміють, що ухвалення нової Конституції не поверне Україну на шлях реформ, а стане черговою декларацією. Тому Захід вирішив, що ухваленню змін до Конституції має передувати кардинальне перезавантаження влади - як мінімум на рівні Кабміну з його керівником та парламентом. Відповідно третій сектор в Україні повинен педалювати питання неможливості ухвалення змін через "особливий статус Донбасу". Зі свого боку Захід "прикриє" Україну в Мінську. На самому високому рівні буде заявлено, що Кремль та бойовики, насправді, не виконують угоду, санкції проти Росії будуть подовжені, а Україна матиме залізну відмазку, щоб не ухвалювати "особливий статус". Але платити за цей бонус від Заходу Порошенку - а це справді преференція, бо інакше Порошенко може увійти в історію лише як батько "особливого статусу" - доведеться перезавантаженнням влади. При чому, навряд чи, йому дозволять поставити в прем'єри залізно свою людину. До того ж, достроково переобраний парламент теж може вийти не таким лояльним до президента. Тим самим Захід позбавить Порошенка "міні-диктаторського" становища і дасть поштовх до виходу України з глухого політичного кута, перебування у якому влаштовує і президента, і уряд на чолі з Яценюком, і коаліцію. А зміни до Конституції стануть хорошим починанням для нової команди...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme