Повзучий "шатун": Чому партії "захарченків" та "пшонок" перемагають на Сході

"Розумна сила" та інші проекти-одноденки, які привели своїх людей до керівництва тергромад, мають бути під особливим контролем спецслужб

Повзучий "шатун": Чому партії "захарченк…

Минулого тижня у ЗМІ з’явилася низка матеріалів з оцінками перших виборів у об’єднаних громадах. "Батьківщина" одразу прийнялася розповідати про те, що вони перемогли на виборах, у БПП заявили про свою перемогу. На фоні важковаговиків досить непомітною залишилася  участь у виборах дрібних політпроектів.

Зокрема, мова йде про партію "Розумна сила", яку називають проектом представників "Сім’ї" Януковича – екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, екс-генпрокурора Віктора Пшонки та екс-віце-прем’єра Олександра Арбузова. Серед спонсорів цієї "кишеньково-регіональної" партії нібито є й колишній перший заступник голови Верховної Ради та екс-керівник Державної митної служби Ігор Калетник. Партію очолює уродженець Красноармійська Донецької області, колишній заступник начальника департаменту фінансової та економічної безпеки МВС Олександр Соловйов, який успішно працював під керівництвом Захарченка.   

На цих виборах "Розумна сила" взяла участь в чотирьох областях - Волинській, Луганській, Донецькій та Сумській. І навіть набрала досить високі результати у східних областях. Зокрема, у Луганській області на виборах в селі з милозвучною назвою Чмирівка ця партія зайняла друге місце, поступившись лише Блоку Петра Порошенка, про що у захваті почали писати деякі "ватні" експерти.

Як розповіли Depo.ua джерела в цій партії, зараз "розумні силовики" активно скуповують районні осередки інших напівмертвих партій. Про розмах діяльності соратників Януковича можна судити хоча б з того, що вчора "Розумна сила" орендувала залу "Президент готелю" в Києві, куди привезли 300 дітей на новорічну виставу. Справа, ніби, й гарна, але звідки гроші?

У чому полягає головна небезпека подібних політпроектів? Справа в тому, що ще під час минулорічних місцевих виборів під брендами містечкових партійок пройшла купа колишніх "регіоналів" або просто надзвичайно сумнівних типів. Тому й не дивує, що у семи облрадах депутати зверталися з вимогою ввести договірні стосунки з Києвом, тобто фактично федералізувати Україну. І владі варто було врахувати цей сумний досвід. Адже все це призводить до дискредитації ідеї децентралізації, яку деякі добродії використовують для розхитування ситуації в Україні.

Але, схоже, Київ вирішив і далі гратися з місцевими князьками в демократію, сподіваючись на розумного виборця. Утім, у ситуації зубожіння виборець, особливо на місцевих виборах, ведеться на "гречку". В результаті, на перших виборах об’єднаних громад ми маємо повторення минулорічної ситуації і появу "кишенькових" партій, за якими часто-густо стоять не лише екс-"регіонали", але й відверта кремлівська агентура.

З огляду на це варто очікувати зростання кількості заяв різних місцевих рад про договірні стосунки з Києвом. Так скоро дійде до того, що у якійсь Чмирівці сільрада і собі захоче напряму домовлятися з Києвом…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme