За кого проголосують запорожці?

Провідні соціологічні українські служби опублікували офіційні рейтинги політичних партій у Запоріжжі

За кого проголосують запорожці?…

Протягом усієї виборчої кампанії виборці стикаються з так званим «парадом прогнозів». На наші голови сиплеться шквал версій від аналітичних центрів, які публікують різні й часом суперечливі рейтинги політичних партій. Часом одні й ті ж кандидати «стрибають» із лідируючих позицій на низи, і навпаки. Напередодні «перезавантаження» парламенту голова правління Запорізької обласної організації «Комітет виборців України» Роман П'ятигорець прокоментував підсумки єдиного незалежного дослідження політичних настроїв запорожців, яке провели три провідних українських служби (Центр «Соціс», Центр «Соціальний моніторинг» Соціологічна група «Рейтинг). Соціологічне дослідження на тему: «Електоральна ситуація у Запорізькій області напередодні парламентських виборів» проводилося з 01 по 08 жовтня і охопило 5400 респондентів методом стандартизованого інтерв'ю.

Лідери рейтингу

Результати дослідження зафіксували низку цікавих тенденцій даної виборчої кампанії.

- Тільки 39,6% респондентів точно збираються прийти на вибори, ще 37,4% опитаних скоріше прийдуть на вибори. Досить висока частка тих, хто ці вибори збирається ігнорувати. Таких виборців близько 23%, - розповідає Роман П'ятигорець.

Що стосується розподілу голосів, то, за словами експерта, стабільно зростає рейтинг «Блоку Петра Порошенка». За цю політичну силу готові проголосувати близько 30% виборців. Лідерство у виборчих перегонах блоку забезпечує статус головної «партії миру» на політичній карті України.

При цьому за своїм рейтингом «Блок Петра Порошенка» в утричі перевищує рейтинг «Сильної України» С.Тігіпка, яка займає друге місце в рейтингу. - Занадто добре виборці пам'ятають зрадництво Тігіпка після місцевих виборів 2010 року, коли він розчинив свою політичну силу в Партії Регіонів, - коментує експерт. - Плюс багато хто пам'ятає сумнозвісну пенсійну реформу авторства С.Тігіпка, яка підвищила пенсійний вік в Україні. Сюди ж можна додати голосування за диктаторські закони 16 січня і відсутність Сергія Леонідовича у Верховній Раді 20 лютого, коли депутати зупинили кровопролиття на Майдані. Нагадаю, того дня Тігіпко закликав усіх депутатів зібратися в Раді, а сам туди не прийшов. 11% підтримки - це скоріше аванс «Сильній Україні».

«Радикальна партія Олега Ляшка» взяла «почесне» третє місце і всього 9% голосів.

- Війна компроматів в українських ЗМІ планомірно знищує рейтинг Ляшка. Удари по іміджу самого Олега Валерійовича негайно тягнуть донизу і рейтинг усієї партії. Його єдиний порятунок на сьогодні - це коротка виборча кампанія, - робить висновки експерт.

Перерваний політ

За партію «Батьківщина» готові проголосувати тільки 3% запорожців.

- Нові обличчя у списку Юлії Володимирівни і спроба зробити піар на Надії Савченко в Запоріжжі залишилися незатребуваними. Цьому, на мій погляд, є дві причини - перша - це сама Юлія Володимирівна. Після революції люди змінилися, країна змінилася, а Юлія Володимирівна цього не зрозуміла. Друга причина - це зрада мером Запоріжжя всіх прихильників «Батьківщини». Це ж стосується і КПУ. Дана партія може розраховувати тільки на 3,5% підтримки. Та й те за рахунок сільського електорату, - резюмує Роман.

До бою знову йдуть «старики»?

Щодо мажоритарників, основна боротьба у виборчих округах розгорнулася між представниками «Блоку Петра Порошенка» і самовисуванцями. При цьому більшість самовисуванців - це вчорашні «регіонали». Найбільш впливовою серед самовисуванців є група Ахметова. У цю групу входять: Валерій Баранов, Євген Карташов, Сергій Кальцев, Олександр Дудка та Олександр Григорчук. Саме вони протистоять демократичним кандидатам.

У багатьох округах представники демократичних сил зняли своїх кандидатів на користь найбільш рейтингових висуванців «Блоку Петра Порошенка». Об'єднання демократичних сил за тиждень до голосування - позитивно відбилося на рейтингах кандидатів від партії «Блок Петра Порошенка». Якщо говорити конкретно, то лідерами у своїх округах є: в 74 - Петро Сабашук, в 75 - Ігор Артюшенко, в 76 - Микола Фролов, в 77 - В'ячеслав Богуслаєв, в 78 - Олександр Пономарьов, в 79 - Володимир Бандуров, в 80 - Сергій Мінько, в 81 - Олександр Волков і в 82 - Вадим Кривохатько.

Незважаючи на реваншистські настрої регіоналів, «свої» в парламенті будуть представлені тільки трьома народними депутатами минулого скликання. Таким чином, згідно з прогнозами експертів, запорожці стоять на порозі очевидного перезавантаження парламенту, якщо, звичайно, не спотикнуться перед входом об старі граблі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme